Гордон: Якщо третій Майдан станеться, це рознесе країну
Політика української влади може закінчитися масовими протестами, але такий поворот подій може тільки нашкодити країні, вважає журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон.
Журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон в ефірі телеканала "112 Україна" висловив думку, що українська влада не дослухається до громадян, що в підсумку може призвести до нових протестів.
Водночас журналіст зазначив, що нова революція може тільки нашкодити країні.
"Знаєте, як у нас у країні відбувається? "А давайте піднімемо тарифи на газ!" Підняли. "Ну що, нормально, з'їли? Тоді давай іще". "Що, знову з'їли? Ти дивися, терплячі, давай іще". І це з'їли! І так буде продовжуватися, поки тих, хто підвищує, не підведе почуття міри, і люди дійсно повиходять на вулиці. Але я проти цього. Стільки зброї на руках! Не дай боже! Якщо третій Майдан станеться, це рознесе країну вщент", – сказав Гордон.
Перший Майдан, який дістав назву Помаранчева революція, відбувся наприкінці 2004 року через фальсифікацію на виборах. У другому турі голосування на президентських виборах, який відбувся 21 листопада 2004 року, за даними Центрвиборчкому, перемогу здобув прем'єр-міністр Віктор Янукович, а опозиціонер Віктор Ющенко посів друге місце. Ці результати відрізнялися від даних екзит-полів, у країні почалися масові протести, в яких брало участь кілька мільйонів осіб. У підсумку 26 грудня відбувся повторний другий тур виборів, і президентом став Ющенко.
Другий Майдан почався наприкінці листопада 2013 року після відмови української влади підписувати Угоду про асоціацію з Європейським союзом. Протести тривали до кінця лютого 2014 року і закінчилися втечею президента Віктора Януковича. Того самого року у країні відбулися дострокові вибори, главою держави обрали Петра Порошенка. Під час протестів по всій країні загинуло понад 100 осіб.
Згідно з даними опитування, яке у серпні провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центр Разумкова, 64% респондентів заявили, що вони не готові брати участь у нових масових протестах, 24% підтримали б такі протести.