Держпродспоживслужба України перевірила понад 50 місць продажу шаурми в Києві
Інспектори під час перевірки місць продажу шаурми в Києві виявили 21 випадок невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти, зазначили в Держпродспоживслужбі України.
У Києві Держпродспоживслужба України перевірила понад 50 суб'єктів господарювання, де продають шаурму. Про це 3 серпня повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.
Перевірки проводили у зв'язку з масовими отруєннями громадян.
"Під час рейдів інспектори спостерігали типове явище негайного закриття МАФів у разі появи інспекторів або після приїзду поліції. Установити назву підприємства та законність розміщення МАФу немає можливості. За результатами огляду, назви суб'єктів господарювання встановлені у 18 випадках, у тому числі факт реєстрації потужності оператора ринку – у восьми", – ідеться в повідомленні.
Поліція склала п'ять протоколів за ст. 164 Кодексу України про адмінправопорушення (порушення порядку ведення господарської діяльності).
"Інспектори виявили 21 випадок невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти. Робота решти закладів на момент перевірки була припинена, однак моніторинг зі сторони Держпродспоживслужби буде продовжуватися. Порушення, зокрема, стосувалися відсутності маркування на сировині, відсутності особистих медичних книжок, недотримання санітарних та гігієнічних норм, відсутності або непред’явлення дозволів на встановлення МАФів та документів щодо реєстрації потужностей", – повідомили у службі.
Також у Держпродспоживслужбі повідомили, що станом на 3 серпня кількість випадків захворювання на гострі кишкові інфекції зросла до 87, 13 хворих – діти.
"У результаті проведення перевірок інспекторами Держпродспоживслужби встановлено, що жоден суб’єкт господарювання, із діяльністю якого пов’язують масове отруєння, не має необхідних документів. На даний момент ці МАФи зачинені. Також установлено, що в усі ці торгові точки небезпечну продукцію поставляв один суб'єкт господарювання", – додали у службі.
Наприкінці липня в Києві шаурмою отруїлося понад 80 осіб.
Точки в кількох районах міста, де продавали зіпсований продукт, тимчасово закрили.
За фактом масового отруєння правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Санкція статті передбачає штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів (1700 грн), або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.