Імунолог Волянський: Цього року в Україні є позитивні зрушення. Уперше за 10 років від грипу щеплено понад 1% населення
Цього сезону грипу в Україні ще не було, а рівень захворюваності почав підвищуватися тільки зараз, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський.
В Україні цього року вперше протягом останніх 10 років від грипу щеплено понад 1% населення, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" лікар-імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський.
"Сезон грипу щорічно починається на початку жовтня. Прийнято вважати, що це 40-й тиждень року. А далі дивляться за ситуацією. По суті, цього сезону грипу в Україні ще не було. Прогнози МОЗ про дві хвилі зростання рівня захворюваності не виправдалися. У листопаді – грудні грипу в країні майже не було. І рівень захворюваності почав підвищуватися тільки зараз, з'явилися перші летальні випадки, тому суспільство захвилювалося. Сказати, що в Україні домінує якийсь грип, ми поки не можемо. Не так багато випадків лабораторного підтвердження. У Європі ж зараз циркулює одночасно кілька вірусів. Наскільки вони небезпечні – поки теж сказати не можна. Летальні випадки є завжди. Були і складніші сезони. Наприклад, у 2016 році, коли в Україні було приблизно 400 летальних випадків. Але на сьогодні, мабуть, небезпечніший грип "А". А от який його різновид – ми дізнаємося найближчими тижнями. Будемо дивитися за госпіталізованими", – зазначив Волянський.
Він підкреслив, що насамперед медичної допомоги потребують люди, які перебувають у групі ризику.
"Не варто затягувати зі зверненням до лікаря, коли тривалий час тримається висока температура, інтоксикація, швидко починається кашель. Також медична допомога потрібна людям із групи ризику: дітям, літнім, хворим на хронічні захворювання і вагітним. Сезон грипу триває, тому ті, хто вагається щодо вакцинацій, ще можуть їх зробити. Цього року в Україні є позитивні зрушення. Уперше за 10 років щеплено понад 1% населення. Хоча, з іншого боку, у сусідніх країнах цей показник сягає 40%. Щодо питання допуску до школи невакцинованих дітей, то не можна перекладати відповідальність на керівників навчальних закладів. Вони ж адміністратори з чітким алгоритмом дій. А позиція батьків і директорів жодної ролі тут не відіграє", – резюмував Волянський.
14 січня у Центрі громадського здоров'я повідомили, що від початку епідсезону в Україні від ускладнень грипу померло п'ятеро людей.
9 грудня 2019 року в МОЗ зазначили, що на українців чекає два піки захворюваності на грип. Першу хвилю прогнозували у грудні, а другу – наприкінці січня або на початку лютого з можливим піком на четвертому тижні 2020 року.