Інформація про киян, хворих на COVID-19, не потрапляє у відкритий доступ – КМДА
Влада Києва звернулася у правоохоронні органи через фейкову інформацію стосовно особистих даних інфікованих коронавірусом, яку поширили у ЗМІ, повідомив перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник.
Усю інформацію про киян, які інфіковані коронавірусом, захищено, вона не потрапить у відкритий доступ. Про це 9 квітня у Facebook повідомив перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник.
"У місті працює моніторинговий центр із протидії поширенню COVID-19, фахівці якого співпрацюють із групами ризику, наразі це понад 40 тис. киян. Завдання центру – максимально попередити розповсюдження захворювання. Підкреслюю: уся інформація про киян, які перебувають у базі моніторингового центру, захищена та не потрапить у відкритий доступ", – зазначив він.
Поворозник додав, що повідомлення про нібито інфікованих коронавірусом у Києві, які потрапили у ЗМІ, не відповідають дійсності.
"За зверненням міста правоохоронні органи перевіряють можливі джерела її розповсюдження", – підкреслив він.
8 квітня видання "Вести" опублікувало список зі 159 адрес у 10 районах Києва, де нібито живуть люди з COVID-19. Журналісти не розкрили точних джерел інформації, зазначивши лише, що вони "з медичних кіл".
Станом на ранок 9 квітня кількість жертв коронавірусної інфекції в Україні сягнула 57, кількість хворих – 1892.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї у грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,5 млн, із них понад 339 тис. вилікували, 89 тис. померли.