Інститут національної пам'яті Польщі оголосив про пошуки свідків "геноциду з боку ОУН-УПА" на Волині
Події на Волині в 1939–1945 роках Інститут національної пам'яті Польщі назвав геноцидом поляків, до якого нібито причетні члени ОУН-УПА.
Інститут національної пам'яті Польщі оголосив, що шукає свідків злочинів проти поляків на Волині, до яких нібито причетні українські націоналісти. Про це 4 липня поінформувало посольство Польщі в Україні.
"Комісія з розслідування злочинів проти польського народу (КРЗпПН) відділення в Любліні розшукує потерпілих осіб і свідків злочинів геноциду, скоюваних у період 1939–1945 років членами ОУН-УПА та іншими особами-співучасниками проти населення польської національності, що проживало у Волинському воєводстві", – ідеться в повідомленні.
За даними польської сторони, дії українських націоналістів призвели "до вбивств кількадесятьох тисяч чоловіків, жінок і дітей польської національності, фізичного, психічного знущання над представниками вищеназваної національної групи, знищення чи викрадення їхнього майна, а також застосування інших репресій та нелюдських вчинків задля створення умов життя, що несло загрозу їх біологічного винищення або змушувало залишати свої оселі й тікати з території Волинського воєводства, а також інших форм порушення прав людини".
Польський інститут розраховує, що з ними поділяться інформацією потерпілі, члени їхніх сімей та свідки.
Збройні конфлікти між поляками й українцями почалися під час Другої світової війни і тривали до 1947 року. Однак історики, особливо польські, окремо виділяють 1943 рік та події на Волині, відомі як Волинська різанина, або Волинська трагедія. В інші роки вони відбувалися на Холмщині й у Закерзонні. Точна кількість загиблих у цих конфліктах невідома досі, але жертви обчислюють десятками тисяч. Більшість загиблих була поляками.
22 липня 2016 року Сейм Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом, а також установив 11 липня Національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої.