Кириленко: В УПЦ МП згадали про анексію Криму. Чому? Бо підтримували анексію
Українська православна церква Московського патріархату під час анексії Криму була проти єдності країни, а зараз виступає проти єдиної православної церкви, уважає віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.
Представники Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) порівняли рішення Вселенського патріархату щодо України з анексією Криму, хоча не виступали проти цієї анексії. Про це 16 жовтня заявив у Twiter віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.
"В УПЦ МП згадали про анексію Криму. Уперше з часу самої анексії. Хоча могли виступити проти неї ще навесні 2014 року і розпочати свій вихід із РПЦ. На знак протесту проти анексії. Але цього не зробили. Чому? Бо підтримували анексію! Тоді були проти єдності країни, зараз проти єдності церкви!" – написав він.
Голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент заявив, що "те, що робить сьогодні Константинопольський патріархат, можна порівняти з анексією Криму".
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня скасував рішення 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату, а також оголосив, що розпочинає надання автокефалії українській церкві. Найближчим часом пройде об'єднавчий собор українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, на якому оберуть предстоятеля єдиної помісної церкви. Саме він має одержати томос про автокефалію УПЦ. В УПЦ КП очікують, що це відбудеться в листопаді.
15 жовтня Синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про повне розірвання євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. У засіданні брало участь двоє представників УПЦ МП – митрополит Київський і всієї України Онуфрій та митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.
Під євхаристійним спілкуванням у православ'ї мають на увазі принцип єдності між автокефальними православними церквами у Вселенській православній церкві. Це означає неможливість спільного служіння й участі в таїнствах для священиків і мирян Російської православної церкви та Вселенського патріархату.