Клімкін: Компанії, які викликали туристичний колапс, мають за це відповісти
Українські консули роблять все, що в їхніх силах, аби допомогти сотням українців, які застрягли в аеропортах Тунісу, Єгипту, Туреччини, Албанії та інших курортних країн через несумлінність авіаперевізників і туроператорів, заявив глава МЗС України Павло Клімкін.
Авіакомпанії і туроператори, із провини яких українські туристи не змогли вчасно повернутися в Україну або вилетіти на відпочинок, мають понести покарання, написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Facebook.
"Наші консули роблять усе, що в їхніх силах, аби допомогти сотням співвітчизників, які через недобросовісність авіаперевізників та туроператорів потрапили в пастку в аеропортах Тунісу, Єгипту, Туреччини, Албанії та інших курортних країн. На жаль, це тільки половина проблеми, адже не менша кількість людей, які чесно сплатили свій відпочинок, по кілька днів не можуть вилетіти з України", – заявив Клімкін.
Він додав, що консульський департамент МЗС, готуючись до сезону відпусток, неодноразово звертав увагу на наявні хронічні проблеми.
"30 квітня ми оприлюднили рекомендації громадянам України зважено вибирати туроператора, плануючи свою подорож за кордон. 22 травня МЗС провело спеціальну нараду з представниками інших причетних організацій, на якій було піднято питання можливих ризиків. У відповідь учасники скаржилися на брак повноважень. Передусім повноважень перевіряти, чи виконують авіакомпанії і туроператори умови отриманих ліцензій", – зазначив міністр.
За словами Клімкіна, є підстави думати, що деякі з них виконати їх не здатні "і в погоні за наживою взяли на себе завідомо непідйомні зобов'язання".
"Такий підхід до справи важко пояснити. Якщо бізнесмени від туризму просто сподівалися, що старі зношені літаки, дасть Бог, витримають усі перевантаження, то це означає, що вони ще й наражали на ризик своїх пасажирів, а це робить ситуацію ще серйознішою", – написав він.
Міністр закликав звернути увагу на причини, які призводять до таких ситуацій.
"Компанії, які спричинили туристичний колапс, мають за це відповісти. Ретельний і всебічний аудит повинен з'ясувати, чому вони не виконують умови ліцензій і чи взагалі здатні їх виконувати. І робити це необхідно не колись, а прямо зараз. Досить по-страусячому ховати голову в пісок", – заявив він.
Українські туристи не можуть вилетіти з Тунісу із 27 червня. Авіакомпанія Bravo Airways і туроператор Oasis Travel звинуватили одне одного в невиконанні зобов'язань, що призвело до затримок рейсів. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що туроператор взяв у своїх клієнтів гроші за послуги, але не надав їх. Він пообіцяв звернутися в ГПУ. Омелян також повідомив, що скликає 3 липня збори з туроператорами та авіакомпаніями.
Bravo Airways заявила 2 липня, що зробить п'ять гуманітарних рейсів, щоби доставити в Україну людей, які застрягли в Тунісі. За інформацією компанії, усього там перебуває приблизно 800 українських туристів. Частина з них уже вилетіла в Україну.
Українські туристи застрягли також в аеропортах в Албанії та Грузії. Сотні людей не можуть вилетіти і з Києва. За даними Bravo Airways, із 450 пасажирів затриманих в аеропорту Київ (Жуляни) рейсів понад 170 поселили в готель.
Згідно з розкладом на сайті цього аеропорту, майже всі сьогоднішні рейси авіакомпанії скасовані чи затримуються.