Комаровський – Зеленському: Перше, що я зробив би, – обстежив би всіх померлих
Влада України в умовах карантину зобов'язана проводити інформаційну кампанію про методи боротьби з коронавірусною інфекцією. Про це в авторській програмі редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив відомий український лікар Євген Комаровський, кажучи про те, що він робив би на місці президента Володимира Зеленського.
В умовах світової епідемії коронавірусної інфекції необхідно проводити обстеження всіх померлих в Україні. Таку думку в авторській програмі головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив відомий український лікар Євген Комаровський, відповідаючи на запитання, яких першочергових заходів мають вживати президент України Володимир Зеленський та українська влада.
"Перше, що я зробив би, – розпорядився б негайно дослідити всіх померлих. По-друге, я сформулював би чіткі інформаційні меседжі для населення, які суперечать тому, чого всіх навчали: захворів – іди до лікаря. Ні, захворів – сиди вдома", – зазначив він.
Водночас Комаровський підкреслив, що "в умовах беззаконня" важко боротися з хворобою.
"Я наведу тобі простий приклад. Мій товариш у Харкові поїхав на авторинок – йому потрібно було купити колесо. Йому сказали, що таке колесо коштує тисячу гривень. Він сказав, що це дорого, і поїхав. А наступного дня авторинок закрили. Він знайшов цього продавця, приїхав до нього. Той каже: "Колесо коштує 1400 грн". – "Чому 1400?! Вчора ж коштувало тисячу!" – "Тому що тепер ми маємо віддати 400 грн тим, хто [завтра прийде до нас із перевіркою]"... Я тобі відповів на запитання, що я зробив би, якби був президентом? Жоден президент не може бути президентом в умовах беззаконня", – заявив Євген Комаровський.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джона Гопкінса станом на 22 березня, загальна кількість інфікованих у світі становить понад 310 тис., померло понад 13 тис. осіб.
Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції заборонили масові заходи і закрили навчальні заклади. Крім того, у ніч на 16 березня Україна повністю заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, із 17 березня зупинила авіаційне сполучення з іншими країнами, а з 18 березня в країні припинили внутрішні пасажирські перевезення, а також обмежили роботу громадського транспорту (у деяких містах її повністю припинено).
Станом на 22 березня в Україні підтверджено 47 випадків COVID-19 (25 із них припадає на Чернівецьку область, 13 – на Київ і Київську область), троє людей загинули, один одужав.