Комендант "Межигір'я": Нікого не хвилювало, скільки майна нам удалося зберегти. Усіх цікавило, куди подівся золотий батон
Активісти зуміли зберегти рухомого майна "Межигір'я" на суму приблизно 10 млрд грн, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" комендант резиденції Денис Тарахкотелик.
Комендант "Межигір'я" Денис Тарахкотелик у коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що після того, як активісти підуть із резиденції екс-президента України Віктора Януковича, чиновники можуть поділити майно між собою.
"Майно "Межигір'я" зберегли прості люди, а ось до чиновників досі довіри не додалося. Жодних гарантій, що вони не поділять цього майна між собою, немає. Потрібно зібратися, порадитись і вирішити. Наразі ми маємо юридичний статус і можемо розраховувати на захист державних структур: ГПУ, МВС, СБУ. Тому що від імені держави ми відповідаємо за збереження майна. Тобто в нас офіційний статус", – зазначив Тарахкотелик.
За його словами, під особисту відповідальність активістам на зберігання було передано рухоме майно резиденції.
"Ми стежимо за тим, щоб майно "Межигір'я" не пропадало. До того ж щось переробляємо, ремонтуємо. Від усіх юридичних нюансів ми далекі та ніхто нічого нам не розповідає. Жодних зауважень із боку правоохоронців, ГПУ, депутатів чи журналістів до нас не було. Раніше хіба що у деяких людей виникали запитання: хто ми такі, чому збираємо гроші та куди вони йдуть? Нікого не хвилювало, скільки майна нам удалося зберегти. Усіх цікавило, куди подівся золотий батон. Під нашу відповідальність на зберігання нам передали все рухоме майно "Межигір'я", – підкреслив співрозмовник.
Він акцентував на тому, що активістам удалося зберегти майна "Межигір'я" на суму приблизно 10 млрд грн.
"Ми вже три з половиною роки зберігаємо наше майно. Що буде з "Межигір'ям" далі, найімовірніше, зможуть відповісти в Генпрокуратурі. Нам ніхто нічого не говорив щодо цього. Але нас хвилює один момент: коли ми підемо з "Межигір'я", чи не розкрадуть тут усе рухоме майно? Річ у тому, що рухомого майна ми зберегли приблизно на 10 млрд грн. Наприклад, тут є лабораторія. Співробітники Академії наук, які сюди приїжджали, сказали, що її вартість становить приблизно 100 млн грн. До того ж лабораторії такого рівня в Україні більше немає", – резюмував Тарахкотелик.
22 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову №4193 про самоусунення президента України Віктора Януковича від конституційних обов'язків після того, як він утік до Росії. У червні 2014 року земельну ділянку площею 135 га, на якій розташована резиденція "Межигір'я", рішенням суду було повернуто в державну власність.
1 серпня 2017 року Київський апеляційний господарський суд визнав недійсними договори про виведення з державної власності резиденції "Межигір'я". Перший – договір обміну між компаніями "Надра України" та "Медінвесттрейд", а другий – договір купівлі-продажу між компаніями "Медінвесттрейд" і "Танталіт".
2 серпня міністр екології України Остап Семерак заявив, що Мінекології буде ініціювати інвентаризацію "Межигір'я", а також визначення органу управління резиденцією. За його словами, резиденція може стати частиною національного парку.