Коронавірус на круїзному лайнері. У МЗС повідомили, що всі українці є членами екіпажу G

На лайнері виявили 10 інфікованих вірусом 2019-nCoV, поки немає інформації, чи є серед них громадяни України
Фото: ЕРА

Екіпаж круїзного лайнера Diamond Princess, де через виявлення коронавірусу 2019-nCoV оголошено карантин, складається з 1 тис. осіб, серед них 25 українців, повідомили виданню "ГОРДОН" у Міністерстві закордонних справ України.

За попередньою інформацією, на борту заблокованого біля берегів Японії круїзного лайнера Diamond Princess, де через виявлення у пасажирів коронавірусу 2019-nCoV оголошено карантин, перебуває 25 українців. Про це виданню "ГОРДОН" повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ України 5 лютого.

За даними МЗС, усі українці є членами екіпажу лайнера.

Загалом на борту Diamond Princess перебуває 3,7 тис. осіб із 56 країн світу. Із них 2,7 тис. осіб – пасажири, решта – екіпаж судна, повідомили у відомстві.

"Наразі на борту лайнера японські медики вживають заходів із метою проведення діагностики всіх, хто перебуває на судні. Влада Японії організувала життєзабезпечення судна і людей на борту, працює служба психологічної підтримки. Після завершення карантину буде організовано додаткове обстеження, потім ухвалюватимуть рішення про залишення пасажирами борту лайнера", – повідомили у МЗС.

Пресслужба Центру громадського здоров'я МОЗ України поінформувала, що зараз готові результати дослідження 31 із 237 відібраних у пасажирів і членів екіпажу клінічних зразків.

"10 із них виявилися позитивними на 2019-nCoV. Наразі Центр громадського здоров'я з'ясовує інформацію про наявність громадян України серед указаних 10 підтверджених випадків", – ідеться в повідомленні.

3 лютого Diamond Princess помістили на карантин у японському порту Йокогама через загрозу поширення коронавірусу 2019-nCoV. Спочатку повідомляли, що там перебуває 20 українців.

5 лютого японська влада заявила, що в 10 осіб на лайнері виявили пневмонію, спричинену коронавірусом. Їх перевезли на берег.

Уперше новий тип коронавірусу, який зумовлює атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань.

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.

У Китаї та Гонконзі кількість загиблих до 5 лютого сягнула 491. 24 324 осіб інфіковано.

За межами Китаю станом на 4 лютого було зареєстровано 159 випадків захворювання у 23 країнах, одна людина померла.