Коронавірус SARS-CoV-2. В Італії "пацієнта номер один" виписали з реанімації
38-річний чоловік, який, як вважають, став "суперпоширювачем" вірусу SARS-CoV-2, три тижні був на апараті штучного дихання. Зараз він дихає самостійно.
9 березня медики лікарні в італійському Кодоньо (регіон Ломбардія) перевели з відділення реанімації в палату 38-річного чоловіка, якого у країні називають "пацієнтом номер один". Із нього почалася активна фаза поширення коронавірусної інфекції COVID-19, пише Corriere della Sera.
Три тижні менеджер компанії Unilever, волонтер і легкоатлет, боровся за життя. Його під’єднали до апарата штучного дихання. Зараз пацієнт дихає самостійно, розповів представник ради регіону Ломбардія.
Дружина чоловіка, яка перебуває на восьмому місяці вагітності, також заразилася. Вона одужала і зараз перебуває вдома, повідомили у клініці.
Менеджера, прізвища якого не називають, госпіталізували з важкою пневмонією під час повторного звернення. Преса писала, що діагноз йому поставили випадково – медики вирішили провести тест на коронавірусну інфекцію, хоча не вважали, що чоловік заражений. За даними Corriere della Sera, до цього моменту пацієнт устиг заразити щонайменше п'ятьох медиків і медсестер у лікарні, а також кількох літніх людей під час випадкового контакту. "Пацієнт номер один" був "суперпоширювачем" коронавірусу – так називають тих, хто здатний передавати вірус більшій кількості людей, ніж інші заражені.
Водночас незрозуміло, хто став "пацієнтом номер нуль", який заразив італійця. Серед його контактів не виявлено носіїв вірусу, він не був у Китаї і не спілкувався із жителями цієї країни.
Як інформує Corriere della Sera, у провінції Лоді, звідки почався спалах, помітно тенденцію до зменшення нових випадків коронавірусної інфекції. Протягом 9 березня госпіталізували 75 осіб.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 почався у грудні 2019 року в китайському Ухані, де проживає 11 млн осіб.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. 24 лютого в організації не відкинули, що вірус може призвести до пандемії, а 9 березня назвали її реальною.
Станом на 9 березня, за даними ВООЗ, кількість інфікованих коронавірусом у світі збільшилася до 109 578, 3809 осіб померли. Найбільша кількість хворих – 80 904 – у Китаї, там померло 3123 людини.
В Італії, за даними влади на 9 березня, зафіксовано 7985 заражених коронавірусом, 463 людини загинули. Це найвищі показники інфікування у Європі та другі у світі (після КНР).