Криклій: Для відновлення попереднього трафіку авіації України після карантину знадобиться приблизно два роки

Криклій: Для відновлення попереднього трафіку авіації України після карантину знадобиться приблизно два роки
Через поширення коронавірусу Україна зупинила авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення
Фото: depositphotos.com

Якщо українська авіація почне відновлюватися в червні, то до кінця 2020 року може вийти на половину того пасажиропотоку, який був до карантину, сказав міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Щоб відновити колишній рівень трафіку, українській авіації потрібно півтора – два роки. Таку думку під час онлайн-зустрічі European Business Association 7 квітня висловив міністр інфраструктури Владислав Криклій, передає "Інтерфакс-Україна".

"Наші прогнози: якщо в червні потроху почнемо відновлюватися, то до кінця року вийдемо приблизно на половину того пасажиропотоку, який був раніше. Але взагалі авіація інерційна. Тому ми десь півтора – два роки повертатимемося до орієнтовно того трафіку пасажирів, до якого дійшли", – зазначив міністр.

За словами глави відомства, влада країни має намір забезпечити фінансову спроможність державних підприємств і аеропортів, щоб ті якомога швидше відновилися після карантину.

Водночас Криклій уточнив, що українського бюджету не вистачить на порятунок кожного підприємства, тому для їх підтримки потрібні спеціальні програми.

Із 12 березня в Україні через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні й бари, спортивні зали, салони краси та нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. Планували, що ці заходи діятимуть до 3 квітня, але 25 березня Кабінет Міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації в усій країні і продовжив карантин до 24 квітня.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,36 млн осіб, із них понад 292 тис. – одужало, 76 640 – померли.

В Україні, за інформацією МОЗ, станом на 9.30 7 квітня підтверджено 1462 випадки COVID-19, 45 пацієнтів померли, 28 – вилікувалися.