Лавров про автокефалію для України: Задум очевидний – зробити ще один крок, щоб відірвати Україну від Росії не тільки політично, а й духовно
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Константинопольський патріархат планує надати автокефалію Українській православній церкві "за прямої публічної підтримки з Вашингтона".
Рішення Вселенського патріархату надати автокефалію Українській православній церкві здійснено з однією метою – зробити ще один крок, щоб відірвати Україну від Росії. Про це в інтерв'ю журналістам французьких видань повідомив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. Текст інтерв'ю опублікувала прес-служба МЗС Росії.
"Український патріархат не повертався спиною до Російської православної церкви тому, що Українська православна церква Московського патріархату виступає проти тих провокацій, які зараз задумує патріарх Константинопольський Варфоломій за прямої публічної підтримки з Вашингтона", – заявив Лавров.
Він підкреслив, що цю проблему створено "надовго".
"Задум очевидний – зробити ще один крок, щоб відірвати Україну вже не тільки політично, а й духовно від Росії. Коли в Україні ухвалюють закони про позбавлення меншин мов, прав, які вони досі мали, це крок у тому самому напрямку", – зазначив глава російського МЗС.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня скасував рішення 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату, а також оголосив, що починає надання автокефалії українській церкві. Найближчим часом відбудеться об'єднавчий собор українських православних церков – Київського патріархату, Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви, на якому буде обрано предстоятеля єдиної помісної церкви. Саме він має отримати томос про автокефалію УПЦ. В УПЦ КП очікують, що це відбудеться в листопаді.
Патріарх Філарет уважає, що щонайменше 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.
15 жовтня Синод РПЦ ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. У засіданні брало участь двоє представників УПЦ МП – митрополит Київський і всієї України Онуфрій та митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.
Під євхаристійним спілкуванням у православ'ї мають на увазі принцип єдності між автокефальними православними церквами у Вселенській православній церкві. Розрив означає неможливість спільного служіння й участі в таїнствах для священиків і мирян Російської православної церкви та Вселенського патріархату.