Ляшко: Україна проводить клінічні дослідження препаратів, що зменшують летальність від коронавірусу
Для створення вакцини від грипоподібних захворювань необхідно приблизно 18 місяців. Про це у програмі "БАЦМАН" головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив заступник міністра охорони здоров'я України, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.
Україна проводить клінічні дослідження препаратів, що зменшують летальність від коронавірусу. Про це у програмі "БАЦМАН" головної редакторки видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив заступник міністра охорони здоров'я України, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко.
"Вивчаються і випускаються препарати, які будуть використовуватися для специфічної терапії проти коронавірусної хвороби. Зараз ми говоримо про неспецифічну терапію, яка усуває симптоматику і допомагає легше перенести хворобу. А специфічна терапія – це та, яка буде діяти безпосередньо на вірус, убивати його і забирати всі негативні наслідки для здоров'я людини... І Україна проводить певні клінічні дослідження. У нас не стільки препарати прямої дії, скільки препарати, що зменшують летальність. Я знаю про чотири препарати, зареєстровані в Україні для клінічних досліджень", – підкреслив Ляшко.
За його словами, на створення вакцини потрібно приблизно півтора року.
"Терміни появи вакцини можна прогнозувати, оскільки випробування тривають. Ми розуміємо, що для створення вакцини від грипоподібних захворювань необхідно приблизно 18 місяців від моменту початку досліджень до їх повноцінного завершення та реєстрації препарату. Але ми живемо в умовах пандемії, можлива спрощена процедура реєстрації, можна пришвидшити впровадження та оборот вакцини на ринку. Це буде залежати виключно від експертів світового рівня. Є спеціальна група Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка акумулює всі дослідження вакцинних препаратів. Як тільки будуть позитивні результати досліджень, я думаю, ми досить швидко будемо впроваджувати вакцинні препарати на території України", – зазначив Ляшко.
Віктор Ляшко: Чи хотів би я стати мером Києва? Думаю, мало хто відповів би "ні" на таку пропозицію. Читайте повну версію інтерв'ю
Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що коронавірус буде серйозною загрозою, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері, у кращому разі вакцина буде готовою наступного року. 15 травня американський президент Дональд Трамп припустив, що вакцину від коронавірусу можуть створити й випробувати до кінця 2020 року.
За даними ВООЗ, наразі триває приблизно 120 випробувань вакцини від коронавірусу SARS-COV-2 / COVID-19 по всьому світу. Водночас 17 вакцин зараз випробовують на людях.
Протягом останньої доби коронавірус в Україні підтвердили у 807 осіб, зафіксовано 23 летальні наслідки. Загальна кількість підтверджених випадків становить від початку епідемії 50 414, померло 1306 осіб.