Мін'юст усунув від роботи експерта, який нарахував 14 млн грн збитків у "справі про рюкзаки"
Повторні експертизи засвідчили, що збитки у "справі про рюкзаки" становили приблизно 5 млн грн, тоді як первинна експертиза, яку провів експерт приватної фірми, встановила суму 14 млн грн. Тому Міністерство юстиції оголосило експерту догану й усунуло його.
Міністерство юстиції України оголосило догану й усунуло від роботи експерта приватної фірми, який проводив експертизу у справі про закупівлю тактичних рюкзаків для підрозділів Міністерства внутрішніх справ України. Про це "Українським новинам" повідомило джерело в правоохоронних органах.
За його словами, Мін'юст зробив висновок, що експертизу, яка засвідчила збитки в розмірі 14 млн грн, було проведено неякісно і не так, як слід.
Ще дві експертизи, які проводили у "справі про рюкзаки", встановили збитки на суму понад 5 млн грн.
Якщо цю суму відшкодує один із фігурантів розслідування, підприємець Володимир Литвин, який уклав угоду зі слідством, йому загрожує лише умовний строк.
У лютому 2016 року програма "Схеми" (виходить на "Радіо Свобода" і телеканалі "UA:Перший") оприлюднила таємний відеозапис, імовірно, зроблений у грудні 2014 року в кабінеті колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Чеботаря. На ньому господар кабінету нібито домовляється про сумнівну процедуру держзакупівлі партії рюкзаків для обласних управлінь МВС із людиною, яку автори розслідування ідентифікували як сина міністра Олександра Авакова.
У березні 2016 року Національне антикорупційне бюро України розпочало розслідування цієї справи.
31 жовтня НАБУ повідомило Авакова-молодшого, Чеботаря і Литвина про підозру у зловживаннях під час закупівлі МВС рюкзаків для Національної гвардії України. Їм інкримінували розтрату на суму 14 млн грн у 2015 році.
1 листопада суд відпустив під особисте зобов'язання Олександра Авакова і Чеботаря, 2 листопада – Литвина.
Останній був представником фірми Turboseo, яка перемогла в тендері Міністерства внутрішніх справ. Надалі цю компанію визнали фіктивною, повідомляв "Цензор.НЕТ".
У квітні 2018 року САП і НАБУ завершили досудове розслідування у цій справі.
У липні прокурор САП Василь Кричун ухвалив постанову про закриття кримінального провадження стосовно Авакова-молодшого і Чеботаря. У справі залишився єдиний фігурант – Литвин, який, за словами прокурора, "визнав провину в шахрайстві і підробці документів".
Центр протидії корупції вимагав через суд відновити кримінальне провадження проти сина Авакова. Солом'янський суд повернув ЦПК цю скаргу.
Підготовче судове засідання у "справі про рюкзаки" пройде в Червонозаводському райсуді Харкова 11 вересня.