Міносвіти України запропонувало прибрати з підручників слова "батьки", "жиди", "негри" і "цигани"

Міносвіти продовжує антидискримінаційну експертизу шкільних підручників
Фото: pixabay.com

За даними Міністерства освіти України, у країні 3 млн дітей (майже 40%) проживають у неповних сім'ях. Отже, слово "батьки" може змушувати дітей відчувати власну неповноцінність.

Міністерство освіти і науки України в межах антидискримінаційної експертизи виявило низку обурливих випадків "дискримінації в шкільних підручниках", ідеться в повідомленні на сайті відомства від 8 червня.

Фактами дискримінації міністерство вважає використання в підручниках неприпустимих для демократичної країни таких анахронізмів, як "негри", "жиди" і "цигани".

У повідомленні йдеться, що в інтернеті з'явився зразок рекомендації антидискримінаційної експертизи, де фахівці радять замінити слово "батьки" на слово "рідні" в завданні: "Разом із батьками обговори, де можна гратися".

"Частина суспільства не зрозуміла доцільності цього зауваження, хоча воно напряму стосується захисту майже половини українських дітей", – повідомили в міністерстві.

За даними відомства, в Україні 3 млн дітей (майже 40%) проживають у неповних сім'ях. Отже, слово "батьки" може змушувати дітей відчувати власну неповноцінність.

"Ситуація особливо загострена, бо частина дітей втратила своїх батьків унаслідок російської агресії на сході України", – повідомили в прес-службі.

Антидискримінаційну експертизу шкільних підручників Міносвіти проводить із 2017 року.