МВС України підготувало проєкт постанови, яка змінить порядок реєстрації автомобілів
Підготовлений Міністерством внутрішніх справ проєкт постанови містить суперечливі пункти, один із яких стосується ввезення битих авто зі США, повідомила "Економічна правда".
МВС України підготувало проєкт постанови "Про внесення змін до порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів", яка змінює порядок реєстрації авто. Проєкт опублікували на сайті МВС.
Проєкт постанови містить досить суперечливі пункти, один із яких стосується ввезення в Україну битих авто зі США, повідомила "Економічна правда" 22 липня.
Зміна правил не приведе до повного зникнення "американців" із вітчизняних доріг, але нововведення можуть ускладнити процедуру реєстрації таких транспортних засобів і зробити її дорожчою, зазначає видання.
За інформацією "Економічної правди", для старих машин доведеться подавати документи про реєстрацію транспортного засобу за кордоном і перекладати їх на українську мову. Зареєструвати авто в Україні можна було на підставі "картки про утилізацію", яка замінює техпаспорт. Після ухвалення змін ця опція зникне.
Перекладати документи мають консульські установи МЗС або офіційні органи інших держав.
Головна проблема запропонованих змін полягає в тому, що у МВС не можуть назвати точний перелік документів, які потрібні для реєстрації авто зі США, зазначає "Економічна правда".
"У різних штатах ця ситуація врегульована по-різному. Десь такі документи видають департаменти транспорту, десь – страхові компанії. Я не можу назвати, у нас немає загального переліку", – сказав начальник управління Головного сервісного центру МВС Денис Фурманюк.
Юристи назвали ситуацію, із якою можуть зіткнутися покупці американських машин, що побували у ДТП, парадоксальною.
"Митне законодавство не забороняє ввозити авто після ДТП, а при постановці на облік виникають заборони. Ця постанова суперечить українському законодавству і не відповідає міжнародним угодам", – вважає експерт із правових питань "CASE Україна" Андрій Саварець.