На Афоні православні росіяни можуть молитися, але не причащатися – священик РПЦ
Будь-який православний із Росії може вирушити на Афон і прикластися до святинь, зазначив священик Російської православної церкви Павло Островський. Так він прокоментував розрив відносин РПЦ зі Вселенським патріархатом.
Розрив Російською православною церквою (РПЦ) відносин зі Вселенським патріархатом не завадить православним росіянам молитися на Афоні. Про це телеканалу "Дождь" повідомив священик РПЦ Павло Островський.
За його словами, російські священики на Афоні не можуть служити літургію і причащатися.
"Будь-який російський православний може приїхати на Афон, помолитися, прикластися до святинь, але причащатися він не може", – сказав Островський.
Гора Афон (Греція) – одне з найшанованіших місць у християнському світі. На Афоні розташовані 20 православних монастирів, які підпорядковуються Константинопольському патріархату. Афон кілька разів відвідував президент РФ Володимир Путін.
15 жовтня прес-секретар патріарха Кирила, священик Олександр Волков заявив, що парафіяни РПЦ не зможуть молитися на Афоні.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня скасував рішення 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату, а також оголосив, що розпочинає надання автокефалії українській церкві. Найближчим часом пройде об'єднавчий собор українських православних церков – УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП, на якому оберуть предстоятеля єдиної помісної церкви. Саме він має одержати томос про автокефалію УПЦ. В УПЦ КП очікують, що це відбудеться в листопаді.
15 жовтня Синод РПЦ ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Під євхаристійним спілкуванням у православ'ї розуміють принцип єдності між автокефальними православними церквами у Вселенській православній церкві. Це означає неможливість спільного служіння й участі в таїнствах для священиків і мирян Російської православної церкви та Вселенського патріархату.