На евакуацію в Ухані з'явилися всі 48 українців, вони пройшли два із трьох санітарні контролі – МЗС України
Разом із громадянами України з китайського Уханя, де зафіксовано спалах коронавірусу, вилетить 29 іноземців, двоє з них покинуть борт в Алмати під час технічної посадки, повідомив держсекретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць.
У китайському Ухані, де зафіксовано спалах коронавірусу, на евакуацію з'явилися всі 48 громадян України. Про це 19 лютого на брифінгу в Києві повідомив держсекретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заяць, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"На посадку в Ухані з'явилися всі 48 громадян України, які виявили бажання до евакуації і які були внесені у список. А також 29 іноземних громадян, із яких двоє – громадяни Казахстану, які залишать борт під час технічної посадки в Алмати", – сказав Заяць.
Він додав, що серед іноземців восьмеро є громадянами Аргентини, п'ятеро – Домініканської Республіки, п'ятеро – Еквадору, четверо – Сальвадору, двоє – Казахстану, двоє – Коста-Рики, один – Ізраїлю, один – Чорногорії і один – Панами.
"У ці хвилини завершується проходження третього санітарного кордону. Після його завершення літак залишить аеропорт міста Ухань і через декілька годин здійснить технічну посадку в Алмати", – додав він.
Евакуацією українців займається авіакомпанія SkyUp. Її гендиректор Євген Хайнацький повідомив, що рейс із евакуйованими громадянами повернеться в Україну вранці 20 лютого.
Міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька говорила, що борт після приземлення в Україні доправлять на санітарну стоянку. Усю команду літака разом з евакуйованими людьми помістять на 14-денний карантин. На борт людей із симптомами ГРВІ не допускатимуть.
Після приземлення літака з Уханя всіх пасажирів і членів екіпажу посадять в автобуси, після чого проведуть дезінфекцію авіалайнера. Усі відходи, фільтри, серветки, залишки їжі спалять. Автобуси скерують до місця організації карантину; людей розселять у корпусах. Усі відходи з карантинної бази фільтруватимуть і знищуватимуть, щоб вони не потрапили в загальну каналізацію, розповів 17 лютого міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
Уперше новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, що спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус мав назву 2019-nCov), підтвердили в китайському місті Ухань 31 грудня 2019 року.
30 січня 2020-го Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на 19 лютого кількість жертв коронавірусу в Китаї сягнула 2004, зафіксовано 74 185 підтверджених випадків захворювання COVID-19. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, за межами Китаю новим коронавірусом заразилися 804 людини у 25 країнах.