На Кінбурнській косі для гніздування рідкісних і зникомих видів птахів побудували штучний острів
На території регіонального ландшафтного парку "Кінбурнська коса" завершено два етапи будівництва штучного острова площею 300 м² для гніздування рідкісних і зникомих видів птахів.
Острів на Кінбурнській косі побудовано в межах реалізації природоохоронного заходу Комплексної програми охорони навколишнього середовища Миколаївської області на 2018–2020 роки "Розробка та впровадження заходів зі збереження місць гніздування рідкісних і зникаючих птахів на водно-болотних угіддях міжнародного значення в межах об'єктів природно-заповідного фонду регіонального значення", повідомляє сайт облдержадміністрації.
"Миколаївщина підтримує урядові ініціативи та міжнародні програми зі збереження навколишнього середовища. Майже 150 тис. грн за рахунок обласного екологічного фонду в рамках обласної програми спрямовано на реалізацію важливого природоохоронного заходу задля збереження рідкісних видів птахів на території Кінбурнської коси. Дбаємо про мальовничу природу нашого краю", – прокоментував проект голова облдержадміністрації Олексій Савченко.
На штучному острові на озері Лопушне вже загніздилися і вивели пташенят чоботар, коловодник звичайний, кулик-довгоніг, крячок річковий і крижень – види, що перебувають під охороною міжнародних угод і конвенцій, частину з яких занесено до Червоної книги України.
Діяльність зі збереження рідкісних і зникомих видів птахів шляхом створення сприятливих умов для їх гніздування проходить у контексті виконання положень Боннської і Бернської конвенцій, Угоди про збереження афро-євразійських мігрувальних водно-болотних птахів, Директиви ЄС про захист диких птахів, що свідчить про актуальність цього проекту, зазначає прес-служба ОДА.