На переробку відходів, накопичених на Чорнобильській АЕС, знадобиться приблизно 29 років – держагентство
На Чорнобильській атомній електростанції накопичилося близько 20 тис. м³ рідких радіоактивних відходів, розповіли у Державному агентстві з управління зоною відчуження.
На Чорнобильській АЕС не вистачає місця для захоронення радіоактивних відходів. Про це повідомили виданню "ГОРДОН" у прес-службі Державного агентства з управління зоною відчуження.
На станції накопичилося приблизно 20 тис. м&³3; рідких радіоактивних відходів. За підрахунками фахівців, на їх переробку знадобиться приблизно 29 років. Водночас очікують, що в підсумку вийде 303 тис. упаковок твердих радіоактивних відходів, тоді як сховище для них розраховане лише на 70 тис. упаковок.
На станції накопичилося близько 20 тис. м&³3; рідких радіоактивних відходів. За підрахунками фахівців, на їх переробку знадобиться приблизно 29 років. Водночас очікують, що в результаті вийде 303 тис. упаковок твердих радіоактивних відходів, тоді як сховище для них розраховане тільки на 70 тис. упаковок.
За словами заступника директора технічного поводження з РАВ Олександра Скомарохова, через брак місця у сховищі для захоронення доводиться шукати шляхи зменшення кінцевого продукту заводів із переробки відходів.
14 червня український уряд схвалив розпорядження щодо врегулювання використання коштів гранту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для завершення будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива Чорнобильської АЕС.
7 червня уряд затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива з атомних електростанцій країни. Міністр екології та природних ресурсів розповідав, що сховище буде споруджено в Чорнобильській зоні. За його словами, Україна щороку платить РФ приблизно $200 млн за зберігання відпрацьованого ядерного палива.
У серпні цього року на промисловому майданчику ЧАЕС відновили роботи з будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів.