НАБУ про придбання спорядження у фігуранта "справи про рюкзаки": Підприємець на момент проведення тендера не перебував у статусі підозрюваного у кримінальному провадженні
У Національному антикорупційному бюро України заявили, що купували спортивні костюми і сорочки під бронежилети не у фіктивної компанії, а в підприємця Володимира Литвина.
Інформація про те, що Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) купувало спорядження у фіктивної компанії, причетної до розтрати понад 14 млн грн під час закупівлі рюкзаків для потреб Міністерства внутрішніх справ України, не відповідає дійсності. Про це повідомляє прес-служба НАБУ на своїй сторінці у Facebook.
3 листопада стало відомо, що антикорупційне бюро закупило у фігуранта "справи про рюкзаки" підприємця Володимира Литвина спортивні костюми на загальну суму 170 449,86 грн. Литвин виграв тендер на закупівлю костюмів 10 березня 2017 року, водночас "справу про рюкзаки" НАБУ почало розслідувати у 2016 році. Угоду між НАБУ і Литвином підписано 10 квітня 2017 року, її термін дії закінчується 31 грудня.
"НАБУ не мало і не має жодного контракту на закупівлю товару або послуги із зазначеним ТОВ. Особа, що представляла інтереси цього ТОВ в епізоді із закупівлею рюкзаків, дійсно брала участь у двох тендерах із закупівель, оголошених НАБУ... У двох тендерах – на постачання 220 літніх сорочок під бронежилети та 42 спортивних костюмів – цього підприємця було визначено переможцем. Із ним було укладено контракт", – ідеться в повідомленні.
У відомстві підкреслили, що у згаданих тендерах Литвин виступав від свого імені як приватний підприємець.
"Закупівлі НАБУ проводилися у форматі відкритого тендера в системі державних закупівель ProZorro з дотриманням усіх вимог законодавства. За результатами проведених тендерів ціну закупівлі знижено порівняно з очікуваною. Зокрема, економія під час закупівлі сорочок становила 35%, спортивних костюмів – 38%. Загальний розмір економії становив приблизно 280 тис. грн", – зазначили в НАБУ.
У прес-службі додали, що приватний підприємець на момент проведення відкритого тендера із закупівлі не перебував у статусі підозрюваного у кримінальному провадженні НАБУ.
"Закуплені товари були поставлені НАБУ своєчасно, у повному обсязі. За своїми характеристиками товар повністю відповідав технічним, якісним та кількісним характеристикам", – ідеться в повідомленні.
У НАБУ підкреслили, що спроби відшукати корупційний підтекст у тому, що одним із багатьох сотень переможців тендерів, проведених НАБУ, виявилася особа, яка стала пізніше фігурантом у кримінальному провадженні, "виглядають безглуздими і маніпулятивними".
31 жовтня НАБУ провело обшуки за місцем проживання ймовірних фігурантів кримінальної справи про зловживання під час закупівлі Міністерством внутрішніх справ рюкзаків для Національної гвардії України. Після обшуків НАБУ затримало сина міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Олександра, екс-заступника глави МВС Сергія Чеботаря, а також Литвина. Їм закидають розтрату на суму 14 млн грн у 2015 році.
Авакова-молодшого, Чеботаря і Литвина повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Їм загрожує від семи до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
1 листопада Солом'янський районний суд Києва призначив Олександру Авакову запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання, такий самий запобіжний захід суд обрав колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Сергію Чеботарю.
За даними слідства, Аваков-молодший "вступив у змову з Чеботарем і спонукав його до укладення угоди з підконтрольним Авакову підприємством". Друг Авакова Литвин мав забезпечити пошиття зазначених рюкзаків, причому їхня якість "узагалі нікого не турбувала", стверджував на засіданні суду щодо обрання запобіжного заходу синові глави МВС прокурор Олександр Снєгірьов. За його словами, для отримання документів на участь у тендері було залучено так званий конвертаційний центр, працівники якого підробили всі документи від імені покупця і передали їх Литвину.
Прес-служба МВС 31 жовтня розповсюдила заяву, у якій обвинуватила НАБУ у веденні "політичної, а не юридичної діяльності".