НАБУ закрило одну зі справ проти Гримчака через відсутність складу злочину
Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак заявив, що звіт про закриття провадження опублікує пізніше, щойно адвокати отримають весь пакет документів.
Національне антикорупційне бюро закрило одне із кримінальних проваджень проти колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака. Про це він повідомив на сторінці у Facebook у вівторок, 12 травня.
"Оскільки сьогодні день добрих новин, ще повідомлю на своїй сторінці, що справа, відкрита НАБУ проти мене за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення), закрита за відсутністю складу злочину. Відповідний звіт я опублікую тут трохи пізніше, як тільки адвокати отримають весь пакет документів", – розповів Гримчак.
У коментарі під постом чиновник уточнив, що кримінальне провадження було відкрито вже після його затримання.
За словами адвокатки Гримчака Тетяни Матяш, провадження стосується недостовірного декларування. Це ст. 366-1 КК України, а не 366, як зазначив колишній чиновник.
"Це провадження – про недостовірне декларування його витрат. У його дружини був кредит на авто. Авто вкрали, а страхова компанія збанкрутувала. І не сплатила страхування. Більш ніж 10 років дружина не знала про те, що цей кредит у неї ще є. І він теж про це нічого не знав", – сказала вона виданню LB.ua.
За її словами, Національне агентство з питань запобігання корупції передало матеріали на Гримчака в НАБУ в серпні – вересні минулого року. Тоді ж було зареєстровано кримінальне провадження.
"Його закрили, оскільки жодних навмисних дій не було", – додала вона.
Юрія Гримчака та його помічника затримали 14 серпня 2019 року. Правоохоронці повідомили, що затриманих підозрюють у вимаганні у підприємця $1,1 млн. Тодішній глава ГПУ Юрій Луценко повідомив, що Гримчака затримали за те, що він і його помічник вимагали гроші за вплив на посадовців Мінкультури.
Згодом у НАБУ додали, що Гримчака також підозрюють у тому, що він за $80 тис., використовуючи свої зв'язки, обіцяв забезпечити цій приватній компанії ухвалення необхідного судового рішення у Верховному Суді. Чиновник нібито мав звернутися до заступниці генерального прокурора, щоб "остання вплинула на голову Касаційного цивільного суду (у складі Верховного Суду)".
Гримчак свою провину заперечував. Його адвокатка Тетяна Матяш заявляла, що правоохоронці під час затримання її підзахисного не фіксували факту передання грошей, замість доларів у нього виявили календарики.
Гримчаку оголосили про підозру за статтею про шахрайство, згодом ГПУ перекваліфікувала справу – тепер Гримчака підозрюють у зловживанні впливом. Йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави 6 млн грн, у грудні суд зменшив цю суму втричі.
Захист заступника міністра подав апеляційну скаргу на це рішення, але суд вирішив залишити Гримчака під вартою.
30 січня 2020 року суд ухвалив рішення відправити Гримчака під цілодобовий домашній арешт.