Напередодні припинення польотів ціни на рейси МАУ зросли в кілька разів. АМКУ проведе перевірку
У "Міжнародних авіалініях України", коментуючи подорожчання квитків, заявили, що вартість авіаперельоту формує спеціальна система розрахунку Revenue Management System, яка "виключає ймовірність формування вартості авіаквитків у ручному режимі".
За кілька днів до припинення польотів у зв'язку із закриттям кордонів України вартість квитків на рейси "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) зросла в кілька разів, пише НР.
Наприклад, ціна квитка на рейс МАУ Лондон – Київ, запланований на 16 березня, становить 24 тис. грн, водночас 14 березня квиток коштував приблизно 10 тис.
Видання зазначає, що подорожчали квитки на рейси і з інших європейських міст.
"Знаю, що зараз активно розганяють зраду по мережі про вартість квитків. У принципі, раціональні аргументи не спрацьовують, коли дехто просто хайпує, аби набрати лайки і шери. Але я все ж таки спробую. Літаки через запроваджені обмеження для пересування пасажирів прямують до аеропортів призначення порожніми. Фактично пасажирам доводиться платити за форматом roundtrip – "туди і назад". За таким принципом працює не тільки МАУ, як би хейтерам не хотілося звинуватити нас у цьому", – написав у Facebook гендиректор МАУ Євгеній Дихне.
На доказ своїх слів Дихне опублікував кілька скріншотів із цінами на рейси інших авіакомпаній.
В авіакомпанії, коментуючи подорожчання квитків, заявили, що "головний союзник зростання цін на авіаквитки – це паніка". Як ідеться в заяві МАУ, яка потрапила у розпорядження видання "ГОРДОН", "вартість авіаперельоту формує спеціальна система розрахунку Revenue Management System, яка виключає ймовірність формування вартості авіаквитків у ручному режимі".
"Ця система автоматично визначає вартість на тому чи іншому маршруті відповідно до цілої низки показників: інтенсивності продажу, попиту на певний період часу тощо. Цифрові алгоритми аналізують обсяг запитів на покупку авіаквитків і перераховують їхню вартість відповідно до кількості користувачів, які одночасно заходять у глобальну систему бронювання для замовлення квитка та створення бронювання. Зростання запитів на оформлення квитка система розцінює як підвищення попиту з відповідним коригуванням вартості", – пояснили в МАУ.
Авіакомпанія заявила, що відвідуваність сайта МАУ протягом останніх днів "зросла в сотні разів".
"МАУ відійшла від ручного режиму формування вартості перельотів багато років тому і не має наміру повертатися в кам'яну добу", – ідеться в заяві.
Київське відділення Антимонопольного комітету України має намір перевірити обґрунтованість підвищення вартості квитків.
"До Антимонопольного комітету надійшли повідомлення, що найбільший національний авіаперевізник – Міжнародні авіалінії України – різко підняв ціни на квитки на останні перед зупинкою авіасполучення дні. Ілюструють звернення такими даними: квиток економ-класу Лондон – Київ на 15 березня коштує 24 тис. грн, при тому напередодні квиток коштував менше 10 тис. АМКУ вивчить ці факти і, у разі встановлення порушень конкурентного законодавства, покарає порушника", – заявив керівник відділення Олексій Хмельницький у Facebook.
За його словами, АМКУ може оштрафувати порушника на суму, що становить до 10% річного доходу компанії.
Через пандемію коронавірусу у світі Україна з 16 березня вирішила закрити кордон для іноземців, а з опівночі 17 березня – припинити регулярне авіасполучення. 14 березня МАУ повідомила, що виконає рішення української влади і припинить регулярні рейси з 00.00 17 березня.
В Україні наразі зафіксовано три випадки зараження коронавірусом, одна з інфікованих померла. Ще одна українка померла від коронавірусу в Італії.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Інституту Джона Гопкінса, до 15 березня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 156 тис., понад 5,8 тис. осіб померло.