Наступного тижня в Україні можуть налагодити серійне виробництво тестів на коронавірус – МОЗ
Заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що міністерство веде переговори з Інститутом молекулярної біології та іншими установами щодо виробництва ПЛР-тестів для діагностики коронавірусу. В інституті заявили, що готові випускати до 20 тис. тестів щотижня, чекають на фінансування.
Наступного тижня в Україні буде налагоджено серійне виробництво тестів для діагностики коронавірусу. Про це 2 квітня на брифінгу в Києві повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Міністерство охорони здоров'я працює над цим питанням. В указі президента було про те, що треба виділити кошти для виробництва тест-систем. Ми працювали з Інститутом молекулярної біології, іншими виробниками... Я думаю, що наступного тижня у нас буде серійне виробництво тестів і будуть поставки вітчизняних тестів до ПЛР-лабораторій", – розповів заступник міністра.
1 квітня Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України повідомив у Facebook, що установа готова щотижня виробляти 10–20 тис. ПЛР-тестів для діагностики коронавірусу і чекає на фінансування від держави.
"Із залученням додаткових спеціалістів інститут спроможний виробляти до 50 тис. тестів щотижня", – зазначили у відомстві.
В інституті повідомили, що собівартість вітчизняного ПЛР-тесту – 250 грн, "що майже вдвічі менше за зарубіжні аналоги".
Як указано на офіційному сайті covid19.com.ua, зараз Україна купує тест-системи в Китаї, Німеччині та Південній Кореї.
В Україні, за даними МОЗ на 10.00 2 квітня, коронавірусну інфекцію COVID-19 підтверджено у 804 осіб, із них 13 одужали, а 20 померли. Загалом від початку року в Україні лабораторії перевірили 3834 проби на коронавірус, повідомило міністерство.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса на 2 квітня, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 941 тис., із них понад 195 тис. одужало, а 47 522 людини померли.