Омбудсменка засудила українські ЗМІ, які опублікували персональні дані постраждалої від дій поліцейських у Кагарлику
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова попросила Нацраду з питань ТБ і радіомовлення "донести до представників ЗМІ необхідність не переходити межу моральних цінностей, за якою стоїть людина, її права і свободи". Так вона відреагувала на публікацію персональних даних жінки, що зазнала насильства з боку поліцейських у Кагарлику.
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова засудила засоби масової інформації, які оприлюднили персональні дані жінки, що зазнала тортур і зґвалтування з боку поліцейських у Кагарлику. Про це йдеться в заяві Офісу омбудсмена у Facebook.
"Омбудсменка стурбована діями ЗМІ, які оприлюднили персональні дані та фотознімки потерпілої від насильницьких дій працівників Кагарлицького відділення Нацполіції України", – ідеться в повідомленні.
Денісова також підкреслила, що медіа, які опублікували ці дані, не враховували "моральних аспектів і прав людини".
"Відповідно до ст. 32 Конституції України, ніхто не може втручатися в особисте життя, використовувати інформацію про особу без її згоди. Публікація фотографій особи без її згоди є порушенням ст. 301 та 308 Цивільного кодексу України, ст. 3 закону "Про друковані засоби масової інформації", ст. 6 закону "Про телебачення і радіомовлення", – підкреслили в Офісі уповноваженого з прав людини.
Денісова заявила, що "обурена недотриманням представниками ЗМІ принципів журналістської етики та толерантності". Вона надіслала у Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення лист, у якому вимагає "донести до представників ЗМІ необхідність не переходити межу моральних цінностей, за якою стоїть людина, її права і свободи".
Напередодні з аналогічною заявою виступила моніторингова місія ООН із прав людини.
25 травня Держбюро розслідувань затримало двох співробітників Кагарлицького відділення поліції, яких підозрюють у катуваннях та зґвалтуванні жінки, а також у тортурах чоловіка.
За даними слідства, в ніч на 24 травня двоє поліцейських у своєму службовому кабінеті побили і кілька разів зґвалтували жінку, яку викликали у відділення поліції як свідка. Крім того, правоохоронці побили чоловіка, який у цей час перебував у відділенні, погрожували йому зґвалтуванням, ставили на коліна, били кийками по голові, надівали протигаз і стріляли з табельної зброї над головою.
Голова Нацполіції Ігор Клименко усунув від виконання обов'язків керівництво Кагарлицького відділення поліції та розформував підрозділ.
Поліцейських Миколу Кузіва і Сергія Сулиму звільнили з органів, їх повідомили про підозру. Голосіївський районний суд Києва 26 травня взяв підозрюваних під варту до 22 липня без права внесення застави.
Кримінальне провадження ведуть за трьома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 152 (зґвалтування), ст. 127 (катування), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, якщо його супроводжувало насильство).