Освітній омбудсмен Горбачов: Спроби ініціювати скасування ЗНО подають як "турботу" про здоров'я дітей
Скасування зовнішнього незалежного оцінювання просуває керівництво окремих вишів, спроби скасувати ЗНО робили відтоді, як система тестування з'явилася, заявив освітній омбудсмен в Україні Сергій Горбачов.
Зовнішнє незалежне оцінювання як одна з успішних реформ зачепила чиїсь інтереси, спроби скасувати ЗНО були завжди, про це заявив в інтерв'ю "Цензор.НЕТ", яке опублікували 22 червня, освітній омбудсмен в Україні Сергій Горбачов.
За його інформацією, цього року скасування ЗНО просувало під приводом турботи про здоров'я студентів керівництво окремих вишів.
"Спроби скасувати були завжди. Але зараз, в умовах карантину та постійної невизначеності, у декого виникла ідея, скажімо так, спробувати хитнути ситуацію якраз у цей момент. Мені про це в попередню п'ятницю ввечері одночасно повідомили три незалежні джерела. Причому формулювання були практично ідентичні: документи про можливе скасування ЗНО на виході; і вони є дуже небезпечні для того, щоб узагалі залишити ЗНО", – зазначив Горбачов.
За його словами, розглядали такий сценарій: ЗНО скасують, а вступні іспити віддадуть на розсуд вищих навчальних закладів.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов 12 червня повідомив, що йому надійшла інформація про підготовку повного скасування зовнішнього незалежного оцінювання. У Міносвіти заявили, що основну сесію мають провести, "бо це запорука справедливого та об'єктивного оцінювання, а також чесного і прозорого вступу".
У Facebook нинішні абітурієнти та випускники минулих років запустили флешмоб #РукиГетьВідЗНО. Вони закликають владу не скасовувати ЗНО. Випускники розповідають історії, що саме тестування допомогло їм вступити до вишу без хабарів.
15 червня в Міносвіти заявили, що скасування ЗНО неприпустиме і може створити корупційні ризики.