Під Кабміном аграрії вимагали не вводити мит на дизельне паливо та скраплений газ
Від введення квот і мит на імпорт палива фермери втратять до 3 млрд грн, а харчові продукти подорожчають, заявили учасники мітингу.
Під Кабінетом Міністрів кілька сотень представників аграрного сектору з різних областей України 19 червня вийшли на протест проти введення квот і мит на дизельне паливо і скраплений газ, пише агентство "Українські новини".
Активісти збиралися привезти до будівлі уряду трактор, але поліція заблокувала його біля стадіону "Динамо". Учасники мітингу тримали плакати "Ні – миту та квотам на імпортне пальне" і "Ні – збагаченню олігархів за рахунок звичайних людей".
За словами мітингувальників, від мит і квот фермери втратять до 3 млрд грн, а ціни на харчі підвищаться.
"Це позначиться врешті-решт на внутрішніх цінах на базарах, на покупцях – чим буде дорожча наша продукція, тим менше її будуть купувати", – зазначив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Микола Стрижак.
Активісти вважають, що на введенні мит наполягають монополісти українського ринку.
"Останнім часом приймаються рішення міжвідомчої комісії, які спрямовуються просто на створення монопольного ринку вітчизняними олігархами", – заявила заступниця голови Аграрного союзу України Жанетта Ємельянова.
Учасники акції передали прем'єр-міністру Денисові Шмигалю й міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігореві Петрашку вимогу не допустити введення спеціальних мит або квот на імпортний дизель та скраплений газ.
21 лютого "Укртатнафта", "Укрнафта" й "Укргазвидобування", контрольовані групою "Приват", а також НАК "Нафтогаз України" висунули вимогу негайно ввести мито на дизельне паливо в розмірі 8,46% і до 2024 року підвищити його до 25,4%.
Попереднє засідання міжвідомчої комісії з питань міжнародної торгівлі з розгляду спільної скарги "Привату" й НАК "Нафтогаз України" відбулося в березні: комісія не знайшла підстав для початку розслідування і запропонувала заявникам надати додаткові дані й аргументи. Як писав enkorr, в ефірі "1+1" оприлюднили проєкт рішення, яке планували ухвалити 22 травня: відмовити в початку розслідування й введенні мит, але "Привату" вдалося заблокувати цей проєкт і домогтися перенесення засідання.
Зростання мит на дизельне паливо обійдеться споживачам в 11 млрд грн і призведе до дестабілізації постачань, заявила раніше Нафтогазова асоціація України. Ця організація, а також Аграрний союз України звернулися до президента України Володимира Зеленського із закликом не допустити введення мита на імпортне дизельне паливо і скраплений газ, оскільки це призведе до суттєвого подорожчання харчових продуктів.