"Подумаю, чи хочу жити в Україні". Скалецька розповіла про реакцію екіпажу літака на протести в Нових Санжарах
За словами міністерки охорони здоров'я України Зоряни Скалецької, протести в селищі Нові Санжари Полтавської області глибоко шокували екіпаж літака, на борту якого українців та громадян інших країн було евакуйовано з китайського міста Ухань в Україну.
Реакція жителів селища Нові Санжари Полтавської області на розміщення на території населеного пункту евакуйованих із Китаю громадян змусила замислитися про зміну громадянства деяких членів екіпажу українського літака, на якому українці та іноземці поверталися з епіцентру спалаху коронавірусу.
Про це міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька розповіла в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" на каналі "Україна" 21 лютого. Вона брала участь у ток-шоу за допомогою відеозв'язку, перебуваючи в санаторії разом з евакуйованими.
"Я сьогодні провела пів дня із бригадою екіпажу, ми вирішували питання, пов'язані з їх розміщенням... У тому числі обговорювали питання їхнього шоку, пов'язаного із "прийомом" – назвемо це так – українських громадян. Одна з тез, котрі звучали: "Після закінчення евакуації я дуже добре подумаю, чи захочу далі жити в Україні", – сказала міністерка.
Скалецька висловила надію на те, що "пристрасті вляжуться" і такий досвід стане приводом для її сьогоднішніх співрозмовників оцінити "життєву позицію, але не змінювати країну і громадянство".
"Окрім важкого перельоту, важкої дороги, цей прийом був просто приголомшливим для них", – додала вона.
Увечері 20 лютого в селище Нові Санжари Полтавської області приїхали автобуси із громадянами, евакуйованими з китайського міста Ухань, де виявили епіцентр спалаху коронавірусу SARS-CoV-2. Евакуйовані заселилися в номери медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари". Серед них 45 громадян України та 27 іноземців, зокрема діти від двох років.
Жителі Нових Санжарів протестували проти поселення евакуйованих у селищі. Між правоохоронцями та місцевими жителями виникали сутички. Протестувальники почали закидати автобуси та поліцейських камінням, розбили вікна в кількох автобусах. Один чоловік намагався автомобілем наїхати на правоохоронців, заявили в поліції. Унаслідок сутичок по медичну допомогу звернулися дев'ятеро правоохоронців і один цивільний. 24 людей було затримано, було відкрито п'ять кримінальних проваджень. Сьогодні поліція відпустила 23 із 24 осіб, один з учасників протестів залишається під вартою.
Наразі ситуація спокійна.
Наприкінці грудня 2019 року в Ухані вперше було підтверджено новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який зумовлює атипову пневмонію (спочатку вірус дістав назву 2019-nCov). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на початок доби 21 лютого в Китаї від коронавірусної інфекції померли 2236 осіб, загальна кількість інфікованих сягнула 75 465. За даними ВООЗ, станом на 20 лютого за межами Китаю захворіли 1073 людини у 26 країнах, у восьми випадках хвороба закінчилася летальним результатом. На території України випадків зараження не зареєстровано. Коронавірус діагностовано у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess, яке стоїть на карантині біля берегів Японії.