Порошенко відкрив у Дніпрі оновлену дитячу лікарню
Президент України Петро Порошенко заявив, що Центр матері і дитини у Дніпрі – результат програми децентралізації, коли місцева громада сама вирішує, куди скеровувати гроші.
У Дніпрі 20 листопада після капітальної реконструкції відкрили педіатричний корпус Центру матері і дитини, повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної державної адміністрації. До децентралізації такі проекти були неможливими, заявив президент України Петро Порошенко, який був на відкритті і подарував центру сертифікат на обладнання.
"Центр матері та дитини – це спільний проект держави та регіону. Це результат моєї програми – децентралізації, коли громада сама визначає свої пріоритети і направляє туди гроші. На повну реконструкцію лікарні було виділено близько 80 млн грн. Ще декілька років тому про це не було можливості і мріяти. Шкода, що поки що таких проектів в Україні одиниці. Тут усе за євростандартами – від інтер'єру до інноваційного обладнання. Підхід до надання медпослуг малюкам повністю змінений", – сказав Порошенко.
У Дніпропетровській області щороку відкривають реконструйовані медустанови, заявив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
"Щороку ми відкриваємо по одній обласній лікарні. Реконструюємо медзаклади, які не бачили ремонту десятиліттями. Нове життя вже отримала обласна дитяча поліклініка, нині – Центр матері та дитини імені Руднєва, наступного року відкриваємо нове хірургічне відділення", – анонсував голова ОДА.
У новій лікарні є звичайний і денний стаціонари, вона обладнана всім необхідним, додав він.
"П'ять поверхів, 45 місць – для постійного перебування малюків із мамами. Ще 15 ліжок – денний стаціонар. Кімнати – яскраві та різнокольорові. На стінах дитячі малюнки. У кожній палаті – власний санвузол, поручні, кнопка для виклику медсестри, сучасна вентиляція, нові меблі. А для комфорту пацієнтів із вадами зору всі вказівники в лікарні дублюються шрифтом Брайля", – розповів Резніченко.
У лікарні встановлено сучасне обладнання, яке дає можливість визначати патології до народження, є кілька операційних, реабілітаційне та педіатричне відділення.
"Якщо малюкам потрібна реабілітація, таку допомогу отримуватимуть у нашому центрі. Це медикаментозне лікування, фізіопроцедури, масаж, бобат-терапія – це цілий комплекс послуг, який мінімізує наслідки хвороб, пришвидшує одужання. Такий підхід застосовується у провідних німецьких клініках. Ми будемо першими в Україні, хто реабілітує пацієнтів з першого дня їхнього життя", – пояснив головний лікар центру Ігор Македонський.
Для спостереження новонароджених після реабілітації та виписування відкрили спеціальне катамнестичне відділення, діток будуть "вести" до підліткового віку. Поліклініка центру розрахована на щорічний прийом 600 пацієнтів.