Психоемоційний стан евакуйованих із Китаю людей у нормі – МОЗ України
У Міністерстві охорони здоров'я України запевнили, що всі евакуйовані з китайського Уханя люди не мають симптомів гострих респіраторних захворювань.
Психоемоційний стан українців та іноземців, яких евакуювали з Китаю, у нормі. Про це 20 лютого поінформувала пресслужба МОЗ.
У відомстві додали, що евакуйовані потребують підтримки з боку громадян України.
"Під час польоту та посадки літака в жодного пасажира та члена екіпажу не було виявлено симптомів гострих респіраторних захворювань. Усі люди, що прибули із Уханя, будуть транспортовані до місця обсервації – медичного центру Національної гвардії України "Нові Санжари" в Полтавській області", – додали в МОЗ.
Літак SkyUp із 45 громадянами України і 27 іноземцями вже приземлився в Харкові, звідти людей у супроводі поліції доправлять у "Нові Санжари".
У МОЗ підкреслили, що літак скерують на санітарну стоянку.
"Медики протягом усього періоду обсервації (14 днів) будуть проводити медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день всіх, хто перебуває в ізоляції. Додатково, люди, які перебуватимуть в обсерваторі, матимуть контакти медичних працівників, щоб у разі погіршення їхнього стану здоров’я або появи симптомів, які можуть свідчити про розвиток гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, їх було госпіталізовано в інфекційний стаціонар. У такому випадку в інфекційному відділенні їм буде надаватися медична допомога і проводитися подальша діагностика. Після прибуття до місця обсервації транспорт, яким перевозять евакуйованих та членів команди, пройде дезінфекційну обробку", – додали у пресслужбі.
У селищі Нові Санжари протестують проти поселення евакуйованих українців у місцевому медичному центрі Нацгвардії. Між поліцією і місцевими жителями відбулися сутички, коли останні намагалися заблокувати дорогу регіонального значення. Є затримані.
31 грудня 2019 року в китайському місті Ухань уперше було підтверджено новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус дістав назву 2019-nCov).
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на початок доби 20 лютого в Китаї жертвами нового коронавірусу стали 2118 осіб, ще 74 576 захворіли. У ВООЗ повідомили, що станом на 19 лютого за межами Китаю захворіло 924 людини у 25 країнах, троє з них померли.