Рятувальники закликали українців відмовитися від використання феєрверків на Різдво
У разі, якщо відмовитися від використання феєрверків на свята не вдасться, українські рятувальники нагадали низку правил безпеки.
Рятувальники закликали українців відмовитися від використання петард, салютів та феєрверків на Різдво. Про це повідомляє пресслужба відомства.
У ДСНС нагадали, що 1 січня в Житомирській області госпіталізували 40-річного чоловіка, який дістав травми обличчя та очей після того, як у його руках вибухнув салют.
"Із метою попередження виникнення трагічних випадків під час різдвяних свят рятувальники ДСНС України радять відмовитися від використання петард, салютів та феєрверків. Окрім того, у багатьох населених пунктах введено заборону на використання піротехнічних виробів до завершення бойових дій на сході країни. Якщо ж українці не уявляють Святвечір та різдвяні вихідні без піротехнічних виробів, ДСНС наголошує на неухильному дотриманні елементарних правил безпечного їх використання", – йдеться в повідомленні.
Рятувальники наголосили, що купувати піротехнічні вироби необхідно тільки у спеціалізованих торгових точках і вимагати у реалізаторів сертифікат якості; перед використанням піротехнічних виробів треба читати інструкцію і дотримуватися її вказівок; заборонено використовувати вироби, що мають дефекти; заборонено запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів або в закритих приміщеннях.
У ДСНС підкреслили, що під час використання піротехнічних виробів не можна перебувати у нетверезому стані і курити; заборонено зберігати піротехнічні вироби біля обігрівачів та опалювальних приладів; не рекомендовано носити піротехніку в кишенях і підпалювати її, тримаючи у руках.
"Запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань – 30–50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходите мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10 хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху", – зазначили у ДСНС.
Рятувальники додали, що дітям користуватися піротехнікою не можна, а після використання потрібно залити її водою на дві години і тільки після цього викидати.
У Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища 31 грудня заявили, що святкові феєрверки забруднюють навколишнє середовище, шкодять фауні та негативно впливають на людей, які повернулися з війни.