Roshen: У випадку з хлопчиком, який не потрапив на фабрику, організатор не попередив екскурсовода, що буде дитина з особливими потребами

Roshen прокоментувала ситуацію з дитиною, яка не змогла потрапити на екскурсію на фабрику
Фото: EPA

У кондитерській корпорації Roshen заявили, що коли на екскурсію на фабрику записують групу відвідувачів на інвалідних візках, екскурсовод змінює програму з міркувань безпеки та санітарних норм. Компанії "прикро" через те, що дитина з інвалідністю Єгор Панасюк не зміг відвідати фабрики, і йому запропонували провести екскурсію за повним маршрутом.

Кондитерська корпорація Roshen у Facebook заявила, що проводить екскурсії на фабриках для всіх охочих, зокрема й для людей з інвалідністю. Так компанія прокоментувала заяву Вікторії Панасюк, що її сина Єгора не пустили на фабрику через його інвалідність.

"У випадках, коли записується група відвідувачів на інвалідних візках, екскурсовод змінює програму екскурсії з міркувань техніки безпеки та санітарних норм і виключає з неї приміщення, де безпосередньо йде процес виробництва, бо на колесах візків присутній бруд... Корпорація Rоshen дбає про те, щоб усіх санітарно-гігієнічних норм завжди було дотримано, а споживачі отримували безпечний продукт найвищої якості", – повідомили в компанії.

Там розповіли, що якщо виробничі приміщення не входять до програми екскурсії, відвідувачі слухають розповідь про історію фабрики, дивляться тематичний фільм про виробництво шоколаду, дегустують продукцію й отримують солодкі подарунки.

У компанії також додали, що якщо лише одна дитина з групи має особливі потреби, то організатор групи повинен заздалегідь попередити екскурсовода. У такому разі групу інформують про необхідність спеціального супроводу, дитину беруть на руки, щоб продемонструвати процес виробництва.

"Такі питання вирішуються в індивідуальному порядку. У випадку з хлопчиком Єгором організатор групи під час запису на екскурсію не попередив екскурсовода про те, що буде дитина з особливими потребами. Екскурсовод запропонував альтернативу матері Єгорки та йому – подивитися фільм, продегустувати продукцію та отримати подарунок", – розповіли в Roshen.

У компанії додали, що знаходили можливий формат екскурсій для людей з особливими потребами, коли були попереджені про це заздалегідь.

"Такого попередження в цьому випадку не було, а організатор від групи сама просила вибачення перед екскурсоводами за те, що не поінформувала про необхідну підготовку... Нам прикро, що з Єгором сталася така ситуація, і пропонуємо відвідати екскурсію з повним маршрутом зі спеціальним супроводом", – заявили в корпорації.

Скріншот: ROSHEN / Facebook

28 липня Вікторія Панасюк заявила, що її сина Єгора не пустили на екскурсію на фабрику Roshen, оскільки він пересувається інвалідним візком. Вона розповіла, що хлопчику запропонували почекати півтори години, щоб йому винесли солодкий подарунок.

Кондитерську корпорацію Roshen було створено президентом України Петром Порошенком у 1996 році. До її складу входять дві кондитерські фабрики у Вінниці, фабрики в Києві, Кременчуці та Липецьку (Росія), клайпедська кондитерська фабрика в Литві, угорська компанія Bonbonetti Choco Kft, а також масломолочний комбінат "Бершадьмолоко" (Вінницька область).