Щеплення БЦЖ знижує імовірність прогресування COVID-19 до важкої і летальної стадій – дослідження

Учені закликали почати клінічні випробування вакцини БЦЖ для встановлення її ролі в лікуванні COVID-19
Фото: ua.depositphotos.com

У країнах, де триває обов'язкова вакцинація від туберкульозу, рівень смертності від коронавірусу втричі нижчий, ніж у країнах, які відмовилися від обов'язкових щеплень, ідеться в дослідженні американських учених.

Практика застосування вакцини від туберкульозу БЦЖ забезпечує додатковий захист населення від важких наслідків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. У країнах, які проводять вакцинацію, рівень смертності від COVID-19 значно нижчий, ніж у державах, де відмовилися від обов'язкових щеплень. Про це вчені зі США Деві Даял і Санія Гупта написали в дослідженні, розміщеному на сайті medRxiv.

Офіційної публікації в науковій літературі на цю тему поки не було, оскільки колеги вчених ще рецензують статтю.

Оцінку рівня летальності дістали на основі наявних даних про смертність для 50 країн, які повідомили про найбільшу кількість випадків COVID-19. Розраховано тимчасову шкалу, починаючи з дати виявлення 100-го інфікованого коронавірусом.

Випадки захворювання і смерті потім порівняли з програмами вакцинації БЦЖ у тій чи іншій державі. Дослідники назвали нелогічним факт, що багатіші країни мають високий рівень смертності; вони вважають, що виявили зворотний зв'язок між економічним статусом країни і смертністю від COVID-19 і пряму залежність від наявності програми вакцинації БЦЖ.

"Наші дані підтверджують думку про те, що універсальна вакцинація БЦЖ має захисну дію на перебіг COVID-19, імовірно, запобігаючи прогресуванню до важкої стадії і смерті. Терміново необхідні клінічні випробування вакцини БЦЖ для встановлення її корисної ролі", – написали Даял і Гупта.

У березні в Австралії почалися випробування щодо корисності вакцини БЦЖ у боротьбі з пандемією коронавірусу, пише Daily Mail.

Вакцину БЦЖ було винайдено приблизно 100 років тому, вона забезпечує імунітет до туберкульозу водночас посилюючи вроджені механізми імунної системи. Видання нагадує, що у Великобританії ці щеплення були обов'язковими з 1953-го до 2005 року, потім туберкульоз у цій країні та низці держав Євросоюзу визнали переможеним.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у Китаї в грудні 2019 року. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса станом на 11 квітня, загальна кількість інфікованих у світі становить майже 1,7 млн, із них понад 376 тис. вилікувалося, а більше ніж 102 тис. померло.