Синод Вселенського патріархату склав статут Української православної церкви, дати об'єднавчого собору не назвали
Синод Вселенського патріархату не назвав дати об'єднавчого собору, де мають обрати предстоятеля Української православної церкви, який одержить томос про автокефалію.
Синод Вселенського патріархату на засіданні 27–29 листопада не призначив дати об'єднавчого собору Української православної церкви, але затвердив статут УПЦ. Про це йдеться в комюніке, опублікованому на сайті Вселенського патріархату.
"У контексті раніше ухваленого рішення Вселенського патріархату про надання автокефалії українській церкві та в очікуванні видавання патріаршого і синодального томосу святіший і священний Синод склав "Конституційний статут української церкви", – ідеться в повідомленні.
27–29 листопада у Стамбулі відбувся синод Вселенського патріархату, на якому мали затвердити текст томоса. Радник президента України Ростислав Павленко заявляв, що 29 листопада Вселенський патріархат мав назвати дату об'єднавчого собору.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московському патріархату скасовано; із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену Російською православною церквою (РПЦ) анафему; йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Офіційний томос про автокефалію православної церкви в Україні вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної церкви. Очікують, що він має відбутися у грудні.
15 жовтня Синод РПЦ розірвав євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом, 13 листопада таке саме рішення ухвалив Собор єпископів Української православної церкви Московського патріархату.