"Сумнівна і недобра популярність". Аваков заявив, що "Епіцентр" і "Велюр" отримали протоколи за порушення карантину
За словами міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, за період карантину поліція склала 10 303 протоколи про порушення карантинних норм.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Авакова 4 травня на своїй сторінці у Facebook повідомив, що поліція склала протоколи за порушення карантинних норм на низку підприємств країни, зокрема на мережу торговельних центрів "Епіцентр" і столичний ресторан "Велюр" нардепа від "Слуги народу" Миколи Тищенка.
За словами Авакова, протягом останніх двох днів поліція склала 263 протоколи про порушення карантину. А загалом за період карантинних обмежень таких протоколів складено 10 303.
"Несумлінність і нечесність зафіксовано у сфері торгівлі та громадського харчування, зокрема: 94 протоколи щодо супермаркетів, 140 – кав'ярень, барів, ресторанів. Серед іншого, серйозно порушували й отримали протоколи ТЦ "Нова лінія", ТЦ "Епіцентр". Останній спробував відкрити низку недозволених видів торгівлі – отримав 29 протоколів та штрафів (чотири з них лише за вчорашній день). Кав'ярні, ресторани – небезпечна й одночасно болюча тема для багатьох. Несподівано більшість порушень у Рівненській області – 26, Маріуполь – 14. А в Києві – викрито в порушеннях і накладено протоколи і штрафи на відомі ресторани "Моншер", "Хутір Виноградний", "Велюр", "Фабіус". Сумнівна і недобра популярність", – підкреслив глава МВС.
Він зазначив, що всі протоколи передали в суд і порушникам доведеться заплатити штрафи.
"Але хто й чим заплатить за життя і здоров'я людей, які захворіли внаслідок порушень карантину? Треба мати елементарну совість і свідомість! Темпи відкриття, порядок функціонування та контролю об'єктів на місцях значною мірою тепер уряд делегував місцевій владі. Усі рішення в деталях ухвалюватимуть з урахуванням розвитку епідемії в конкретному регіоні країни. На головах адміністрацій, мерах, керівниках ОТГ – велика відповідальність! Це важливе поєднання функцій і відповідальності органів державної влади та місцевого самоврядування", – заявив Аваков.
Також він закликав не використовувати ситуації, що склалася через пандемію коронавірусу, із політичною метою.
"Сподіваюся, в усіх вистачить розуму спочатку думати про здоров'я людей у період епідемії, а потім уже – про ефектну політичну позу перед виборами. Неприпустимо будувати свої політичні проєкти на житті і здоров'ї людей! Тому давайте, панове місцеві і центральні політики, – якщо вже зовсім несила без цього – політиканство тут відкладемо на потім, після того, як широко зітхнемо – вийшовши з кризи. Люди це оцінять, упевнений!" – резюмував міністр.
Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні та бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами, міжобласні пасажирські перевезення, у Києві, Харкові і Дніпрі закрили метро. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи. 22 квітня карантин продовжили до 11 травня.
Сьогодні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що карантин у країні продовжать до 22 травня, але обмеження буде пом'якшено.
Станом на ранок 4 травня в Україні коронавірус підтверджено у 12 331 людини, загальна кількість летальних випадків зросла до 303, вилікували 1619 пацієнтів.