Супрун: Рівень комп'ютеризації медзакладів первинної ланки зріс із 3% до 97%
За словами виконувачки обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, у МОЗ сподіваються на те, що до кінця 2023 року всі рішення в системі охорони здоров'я будуть ухвалювати на основі електронних даних.
Рівень комп'ютеризації медзакладів первинної ланки зріс із 3% до 97% менше ніж за рік, заявила 11 червня у Facebook виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.
"Кожен лікар, що працює в сімейній медицині, вільно працює за комп'ютером. Рівень комп'ютеризації медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу, зріс із 3% до 97% менше ніж за рік. Ліки за програмою "Доступні ліки" виписують за електронним рецептом. Лікарі первинки в тестовому режимі вже розпочали вести електронні медичні картки пацієнтів. Кожен може прослідкувати, куди пішли мільярди коштів платників податків на первинній ланці. Якби ще кілька років тому хтось сказав, що це працюватиме в Україні – багато людей подумали б, що це жарт", – написала Супрун.
Вона додала, що система електронної медицини, яка "ще два роки тому здавалася в Україні мрією, працює вже сьогодні".
"Наразі до електронної системи eHealth вже приєдналися 1966 медичних установ, 24,6 тис. лікарів. Декларацію із сімейним лікарем у системі уклали 27,8 млн українців. Крім цього, із системою працюють 1162 аптеки та майже 10 тис. фармацевтів. На початку трансформації ми визначили, що eHealth є основним компонентом успіху в багаторічній перспективі. Це було рішення не просто про побудову електронної системи, "бо так треба". Завдяки eHealth є багато важливих проблем, які ми вирішуємо. Це і лікарі, які потопають у папері, заповненні та перезаповненні зайвих форм, це відсутність організованої медичної інформації, де все на папері, а дані фрагментовані й недостовірні. Паперові форми звітності давно застаріли, їх легко підробити. А це – ідеальні умови для корупції. Без вирішення цих проблем неможливе втілення принципів трансформації системи", – продовжила Супрун.
Вона зазначила, що в МОЗ сподіваються на те, що до кінця 2023 року всі рішення в системі охорони здоров'я ухвалюватимуть на основі електронних даних.
"Від міністра до сімейного лікаря і пацієнта. І розуміємо, що це можливо. Днями Міністерство охорони здоров'я України представило проект Концепції інформатизації охорони здоров'я. Це стратегічний план розвитку eHealth. Зараз розпочинаємо місяць громадського обговорення", – додала Супрун.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.
Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років, а також супроводу вагітності та пологів. 28 грудня ініціативу схвалив п'ятий президент України Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.