Священний синод РПЦ ухвалив рішення приєднати церкви російського екзархату в Західній Європі

7 вересня російський екзархат у Західній Європі голосував за приєднання до Російської православної церкви
Фото: Archevêché Russe Patriarcat Œcuménique en Europe Occidentale / Facebook

7 вересня 58% парафій російського екзархату в Західній Європі проголосували за приєднання до Російської православної церкви. Члени Священного синоду РПЦ вирішили прийняти до свого складу всіх кліриків та парафії екзархату, "які висловлять таке волевиявлення".

Російський екзархат у Західній Європі увійшов до складу Російської православної церкви. Таке рішення 14 вересня ухвалив Священний синод РПЦ, ідеться в повідомленні на сайті церкви.

"14 вересня 2019 року Священний синод розглянув звернення архієпископа Іоанна (Реннето), який очолює архієпископію західноєвропейських парафій російської традиції, де він повідомив про прагнення більшості кліриків і парафій архієпископії зберегти її існування через входження в юрисдикцію РПЦ і попросив про вступ у канонічне спілкування та єдність із Московським патріархатом разом з охочими піти за ним кліриками і парафіями", – зазначили у РПЦ.

Члени Синоду вирішили взяти до себе всіх кліриків і парафії, "які висловлять таке волевиявлення".

У повідомленні йдеться, що архієпископ Іоанн дістав титул Дубнинський, і тепер йому доручено управління парафіями екзархату, які увійдуть до РПЦ.

Архієпископію західноєвропейських парафій російської традиції було засновано у 1921 році. До 1931 року вона була у складі РПЦ, проте через гоніння на церкву у СРСР перейшла під юрисдикцію Константинополя.

Священний синод Вселенського патріархату, що зібрався 27 листопада 2018 року на Фанарі, вирішив розпустити архієпископію російських православних церков у Західній Європі.

Російський екзархат відмовився виконати рішення Вселенського патріархату про саморозпуск.

Російська православна церква запропонувала російському екзархату увійти до її складу.

Головою архієпископії російських парафій у Західній Європі, відомої як російський екзархат, став митрополит Гальський Еммануїл, який від імені Вселенського патріархату брав участь у створенні Православної церкви України.

7 вересня відбулися загальні збори російського екзархату в Західній Європі, які мали визначити його подальшу долю – екзархат голосував за приєднання до Російської православної церкви. "За" проголосувало 104 людини (58,1%), проти висловилися 75 (41,9%). Усього в голосуванні брало участь 179 представників парафій.