Тотальний скринінг на коронавірус не працює – головний санлікар України
Заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що перевірка всіх прибулих із-за кордону на коронавірус не є ефективною, тому що симптоми захворювання в людини можуть виявитися за якийсь
час, а не відразу після інфікування.
Тестування всіх громадян, які прибувають в Україну на карантин, не є ефективним заходом, заявив 23 березня в ефірі "Свободи слова" на ICTV заступник міністра охорони здоров'я – головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
"Стосовно тестування: тотальний скринінг у цьому випадку не працює. Ми робили декілька експериментів на людях, які поверталися літаками з вогнищ [захворювання], наприклад з Італії та Іспанії. Ми брали в них матеріал на тестування, і жодного випадку ні на одному літаку ми не знайшли", – розповів Ляшко.
Але за кілька днів, за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, у них з'являлися симптоми.
"У той же час, коли ми встановлювали за ними медико-санітарне спостереження, через певний період – п'ять-шість-сім днів – у цих людей виникали симптоми. Після цього, коли ми досліджували симптоми, ми підтверджували коронавірусну хворобу", – сказав він.
За словами Ляшка, "тут питання не стільки в тотальному скринінгу, скільки у свідомості [громадян]".
"Коли ми знаємо, що нам [після повернення в Україну] треба самоізолюватися, відбути 14 днів, при появі симптомів звернутися до лікаря, провести діагностику і встановити правильний діагноз", – сказав головний санітарний лікар.
Уранці 24 березня в Міністерстві охорони здоров'я поінформували, що всього від початку 2020 року надійшло 756 повідомлень про підозру на коронавірус. Офіційно його підтвердили в 97 українців, троє з них померли.
У межах заходів щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції в ніч на 16 березня Україна цілковито заборонила в'їзд на територію країни іноземним громадянам, а із 17 березня – зупинила авіаційне сполучення з іншими країнами.
20 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що протягом останніх п'яти днів у країну повернулося понад 50 тис. громадян. За даними МЗС, ще 20 тис. планують повернення.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 24 березня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 380 тис., з-поміж них понад 101 тис. одужали, а 16 767 померли.
У ВООЗ зазначали, що в більшості випадків захворювання характеризується легким перебігом і закінчується одужанням.