"Треба розірвати ланцюги передавання коронавірусу". Глава ВООЗ стурбований зростанням захворюваності на COVID-19 у світі

Гебреєсус: Ми не зможемо зупинити цю пандемію, якщо не будемо знати, хто заражений. Перевірте кожну підозру
Фото: ЕРА

Минулого тижня відбулося суттєве зростання випадків зараження коронавірусом COVID-19, більшість нових хворих живе за межами Китаю, констатував гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус. За його словами, дотримання заходів гігієни недостатньо для того, щоб погасити пандемію.

У світі минулого тижня сталося швидке зростання випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19, за межами Китаю захворює більше людей, ніж у цій країні. Про це на брифінгу 16 березня заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус, текст його виступу наводить пресслужба ВООЗ.

"В іншому світі зареєстровано більше випадків зараження і смертей, ніж у Китаї. Ми стали свідками швидкого зростання заходів соціального дистанціювання, таких як закриття шкіл, скасування спортивних заходів тощо. Але ми не побачили негайного прогресу в тестуванні, ізоляції та відстеженні контактів, що є основою відповіді на спалах. Заходи щодо соціального дистанціювання можуть допомогти зменшити передавання вірусу і дати змогу системам охорони здоров'я впоратися із ситуацією. Миття рук і кашель у лікоть знижують ризик для людини та оточення. Але самих цих заходів недостатньо для того, щоб погасити пандемію", – сказав Гебреєсус.

Він нагадав, що ВООЗ надіслала до 120 країн 1,5 млн наборів для тестів на COVID-19.

"Найефективніший спосіб запобігти зараженню й урятувати життя – розірвати ланцюги передавання. Щоб зробити це, ви маєте перевіряти й ізолювати. Ви не можете боротися з вогнем із зав'язаними очима. Ми не зможемо зупинити цю пандемію, якщо не будемо знати, хто заражений. У нас просте повідомлення для всіх країн: тест, тест, тест. Перевірте кожну підозру", – звернувся гендиректор ВООЗ до представників медичних служб світу.

Він закликав реєструвати всі випадки зараження, навіть ті, що перебігають у легкій формі, а хворих – ізолювати в медустановах.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними Інституту Джона Гопкінса, до 16 березня загальна кількість інфікованих у світі перевищила 175 тис., понад 6,7 тис. осіб померло.

У Китаї протягом минулої доби коронавірусом заразилися 16 осіб, в інших країнах – 10 955. Від початку спалаху коронавірусної інфекції у КНР загалом було зареєстровано 80 860 підтверджених випадків, 3213 осіб померли.