Третина українців негативно ставиться до заборони комуністичної символіки – опитування

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію
Фото: depositphotos.com

Жителі Південної та Східної України переважно проти заборони комуністичної символіки. У центральній частині країни голоси розділилися майже порівну, а на заході більшість виступає за заборону, згідно з опитуванням Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведеним спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

34% українців негативно ставляться до рішення про заборону комуністичної символіки, передбаченого законом "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів". Про це свідчить опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, проведене спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, і опубліковане 16 липня.

Відповідно до опитування, 32% українців позитивно поставилися до заборони комуністичної символіки, 26,3% українців однаково, а 7,7% вагаються відповісти.

Найбільше громадян, які позитивно ставляться до заборони, проживає на заході – 45,3%, негативно її там сприймає тільки 24,5%. У Центральній Україні кількість тих, хто ставиться позитивно або негативно, майже однакова – 32,7% та 31,6% відповідно. А от на сході і півдні країни більшість проти заборони комуністичної символіки – 44,2% і 41,5 відповідно.

Інфографіка: dif.org.ua

Опитування проводили в період із 17-го до 22 квітня в усіх регіонах України за винятком Криму й окупованих територій Донецької та Луганської областей. Дослідження проводили методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Опитано 2000 осіб, вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком від 18 років) України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила пакет законів про декомунізацію, які забороняють радянську символіку і засуджують комуністичний режим. 15 травня їх підписав п'ятий президент України Петро Порошенко, а 21 травня вони набули чинності.