Трудова міграція негативно впливає на економіку України – НБУ

У НБУ говорять про диспропорцію на ринку праці
Фото: National Bank Of Ukraine / Flickr

Найбільше трудова міграція з України заважає зростанню темпів виробництва в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв'язку, зауважили в Нацбанку України.

Трудова міграція є одним з основних ризиків розвитку економіки України. Про це йдеться в інфляційному звіті за липень 2018 року, опублікованому на сайті Національного банку України (НБУ).

"Продовження відпливу робочої сили з України високими темпами створюватиме подальше підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці, що супроводжуватиметься зростанням заробітних плат і, відповідно, інфляції разом зі зниженням потенціалу економіки", – ідеться  в документі.

Найбільше, за даними Нацбанку, трудова міграція заважає зростанню темпів виробництва в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв'язку. Саме в цих видах діяльності, зокрема, зайнята майже половина українців, які подали заявки на працевлаштування в Польщі у 2017 році.

За інформацією міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, у 2017 році країну покинуло понад 1 млн українців, щомісяця з країни виїжджає приблизно 100 тис. осіб.

Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після воєнної агресії. На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. грн.

За прогнозами директора Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової, місце українців, які виїхали за кордон, займуть вихідці з азійських країн.

Згідно з даними дослідження громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології у листопаді – грудні 2017 року, майже кожен третій громадянин України замислювався про еміграцію, кожен четвертий – не вірить, що Україна стане на ноги як незалежна держава.