Український туроператор Join Up! повідомив про затримку 11 авіарейсів із технічних і виробничих причин

Туроператор пообіцяв комфорт для туристів
Фото: joinup.ua

Затримки авіарейсів у туроператора Join Up! виникли в напрямку кіпрської Ларнаки, турецької Анталії та єгипетського Шарм-ель-Шейха.

31 травня український туроператор Join Up! попередив на своєму сайті про зміни у графіках виконання 11 авіарейсів.

Дев'ять вильотів було пересунуто "з технічних причин" – від чотирьох до 13 годин. Вісім авіарейсів – 31 травня – стосуються польотів між турецькою Анталією та Києвом, Запоріжжям, Кривим Рогом, Херсоном. Ще один, запланований на 1 червня – рейс із Києва в єгипетський Шарм-ель-Шейх.

Чотиригодинне зміщення часу ще двох вильотів, із Києва до Ларнаки (Кіпр) і назад, Join Up! пояснює "виробничими причинами".

Туроператор пообіцяв забезпечити комфорт для туристів, які постраждають від зміни графіків польотів.

У червні – липні 2018 року українські туристи через збої в роботі авіаперевізників і туроператорів, зокрема Join Up!, не могли вилетіти з аеропортів Албанії, Грузії, Єгипту, Тунісу, Туреччини, Іспанії, Італії та інших країн.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян пообіцяв, що Кабінет Міністрів підготує нові правила для українських туроператорів.

У квітні 2019 року в Мінінфраструктури відбувалася нарада за участю представників авіакомпаній, на якій обговорювали підготовку до літнього сезону, повідомляла прес-служба відомства. На зустрічі Омелян заявив, що ситуація, яка склалася минулого літа, коли авіакомпанії масово затримували чартерні рейси, не має повторитися.

"Досвід минулого року нами врахований. Підготовлена нова редакція авіаційних правил щодо перевезень пасажирів і багажу. Окремо ми будемо суворо контролювати затримки та перенесення рейсів, це – відповідальність авіаперевізників. Окремо підкреслюю, що контакт представників авіакомпаній із пасажирами під час указаних ситуацій має бути постійним", – заявив міністр.

Т.в.о. першого заступника голови Державіаслужби Сергій Коршук на зустрічі сказав, що проблеми із затримкою або скасуванням рейсів створюють недобросовісні туроператори, які продають квитки "на неіснуючі рейси, про які не знає ані авіакомпанія, ані аеропорт". Але це, за його словами, не знімає відповідальності з авіакомпаній.

У березні в Україні набули чинності нові авіаційні правила. Згідно з цими правилами, у разі затримки рейсу на дві години й більше перевізник має надати пасажирам харчування і прохолодні напої, а також можливість здійснити два безкоштовні дзвінки; якщо виконання затриманого рейсу відкладають на наступний день, перевізник має надати пасажирам номери у готелі, харчування та забезпечити трансфер за маршрутом аеропорт – готель – аеропорт.