У 2019 році в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії, 18 із них – у жовтні – МОЗ
За даними Міністерства охорони здоров'я України, у жовтні зафіксували п'ять випадків дифтерії в Закарпатській області, два випадки в Києві й один – у Тернопільській області.
У 2019 році в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії, із них 18 – у жовтні, повідомила 29 жовтня пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
"П'ятьох хворих із діагнозом "дифтерія" зареєстровано в Закарпатській області, два випадки в Києві та один випадок у Тернопільській області. Ще 10 осіб у Закарпатській області є носіями інфекції", – ідеться в повідомленні.
МОЗ підкреслює, що в Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від дифтерії: вакциновано тільки 59% дітей до року і 52,3% дорослих.
МОЗ України наголошує, що в усіх областях є безкоштовні та якісні вакцини.
"Дітям до шестирічного віку роблять щеплення цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правця АКДП. Дітям у шість років – АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий). Дорослі для профілактики дифтерії та правця можуть отримати вакцину зі зменшеним вмістом антигену АДП-м. На 1 жовтня 2019 року в Україні 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тис. доз АДП (не містить кашлюкового компоненту) та 4,9 млн доз АДП-м. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення", – ідеться в повідомленні.
Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і через предмети вжитку, посуд та іграшки. Найчастіше вражає ротоглотку, можуть постраждати гортань, бронхи, шкіра, інші органи. Єдиною профілактикою інфекції є вакцинація. Для дорослих ревакцинацію передбачено кожні 10 років після 16-річного віку. Для дітей – згідно з календарем щеплень.
Під час епідемії дифтерії в Україні в 1991–1998 роках, до якої призвели низьке охоплення вакцинацією та відсутність ревакцинації, на дифтерію захворіло приблизноі 20 тис. осіб, 696 із них померли, нагадали в МОЗ. У 2018 році в Україні зафіксували 10 випадків дифтерії.