У 90% випадків українські суди відмовилися штрафувати громадян за порушення карантину – адвокатське об'єднання
Згідно з аналізом адвокатського об'єднання OK Legal, із 402 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності українські суди підтримали лише 36.
У переважній більшості випадків українські суди відмовляються штрафувати громадян за порушення умов карантину. Про це свідчить аналіз адвокатського об'єднання OK Legal.
Юристи виявили в Єдиному реєстрі судових рішень 402 постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину. Суди задовольнили 36 із них.
212 постанов суди передали на доопрацювання в управління Національної поліції України, оскільки в матеріалах справ не вказано конкретних нормативно-правових актів, у порушенні яких підозрюють громадян.
У 17 випадках суди звільнили громадян від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення, у 10 з них – обмежившись усним попередженням.
Ще 106 адміністративних справ було закрито "у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення або у зв'язку з відсутністю події або складу адміністративного правопорушення".
Судді, зокрема, посилалися на ст. 62 Конституції України, у якій ідеться, що людину не може бути обвинувачено у правопорушенні на підставі доказів, які базуються на припущеннях, а всі сумніви щодо доведеності провини необхідно трактувати на користь підозрюваного.
Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джонса Гопкінса, загальна кількість інфікованих у світі перевищила 1,36 млн, із них понад 292 тис. одужало, 76 373 померли.
В Україні, за інформацією МОЗ станом на 9.30 7 квітня, підтверджено 1462 випадки COVID-19, 45 пацієнтів померли, 28 вилікували.
Із 6 квітня в Україні діють нові, жорсткіші правила карантину, згідно з якими не можна з'являтися у громадських місцях без індивідуальних засобів захисту, у кількості більше ніж двоє осіб і без документів. Окрім того, запроваджено нові правила самоізоляції для тих, хто контактував з особами, що заразилися коронавірусом, або має симптоми коронавірусної інфекції COVID-19.