У Британії презентували крафтову горілку з чорнобильської води і пшениці
Учені з України та Великобританії створили "радіоактивно безпечний крафтовий алкоголь" із чорнобильської води і пшениці, повідомляє пресслужба Держагентства з управління зоною відчуження.
Група вчених з України і Великобританії зробила крафтову горілку Atomic, використовуючи воду з чорнобильських свердловин і пшеницю, вирощену в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС. Про це 8 серпня повідомила пресслужба Держагентства з управління зоною відчуження у Facebook.
“Для виготовлення експериментальної партії вчені розводили дистильований алкоголь із мінеральною водою із глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль. Вони з'ясували, що вода має схожий хімічний склад із ґрунтовими водами регіону Шампань у Франції. У воді не було виявлено радіоактивного забруднення“, – ідеться в повідомленні.
У пшениці, яку вирощували в зоні відчуження в межах експерименту, виявили "незначне перевищення допустимої концентрації стронцію-90", але після отримання алкоголю із цієї пшениці вчені змогли виявити "лише природний радіонуклід вуглець-14", концентрація якого була не вищою, ніж "у будь-якому іншому алкогольному напої".
"Учергове британські вчені вразили світ унікальним досягненням і довели, що "неможливе стає можливим". На цей раз у тісній співпраці з українськими науковцями вони продемонстрували, що в Чорнобильській зоні можна створити чистий, радіаційно безпечний продукт із традиційним смаком. Отже, чорнобильська горілка – це більше не один із міфів, а реальність", – заявив керівник Держагентства Віталій Петрук.
Дослідники планують налагодити серійне виробництво крафтової горілки й повертати 75% прибутку громадам регіонів, постраждалих від аварії на ЧАЕС.
У пресслужбі заявили, що для цього створюють соціальне підприємство "Чорнобильська алкогольна компанія", яке в майбутньому буде виробляти і продавати крафтову горілку Atomic.
"Для старту виробництва потрібно вирішити ряд юридичних питань", – ідеться в повідомленні.
26 квітня 1986 року сталося руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої поблизу міста Прип'ять. Аварію розцінюють як найбільшу у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і постраждалих від її наслідків людей, так і за економічними збитками.