У Чорнобильській зоні відчуження тестують обладнання для раннього виявлення пожеж

Система спостереження за зоною відчуження працюватиме в режимі 24/7
Фото: Aleksandr Sirota / Facebook

Наразі в Чорнобильській зоні вже встановлено одну систему з використанням технології оптичного та тепловізійного позиціонування, повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

У Чорнобильській зоні відчуження тестують обладнання для раннього виявлення пожеж. Про це 19 травня у Facebook повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження.

Наразі в межах пілотного проєкту вже встановлено одну систему з використанням технології оптичного та тепловізійного позиціонування.

"Раннє виявлення пожеж та постійний моніторинг – це одне з першочергових завдань, що потребує комплексного вирішення. Найважливіші елементи, які мають бути в системі раннього виявлення пожеж, – це точність та оперативність, щоб пожежники змогли негайно вирушити на місце займання та ліквідувати його", – підкреслив голова Держагентства Сергій Калашник.

Зазначено, що дані з камер, які встановлено в зоні відчуження, будуть надходити на диспетчерський пункт. Якщо обладнання зафіксує підвищення температурного режиму, диспетчеру автоматично почнуть надходити повідомлення.

Система працюватиме в режимі 24/7, і диспетчер завдяки оптичним технологіям зможе детально розглянути, де було зафіксовано перевищення температурного режиму, й оперативно відреагувати.

Якщо тестування пілотного проєкту виявиться успішним, розглянуть можливість використання технології оптичного та тепловізійного позиціонування на всій території Чорнобильської зони відчуження.

Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження виникла 4 квітня в районі села Володимирівка. За даними на той момент т.в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгора Фірсова, пожежа спалахнула через підпал трави.

Поліція Київської області відкрила два кримінальні провадження за фактом пожеж у зоні відчуження. Одного підозрюваного в підпалі правоохоронці затримали 6 квітня. Це 27-річний житель села Рагівка, він розповів поліцейським, що підпалив сміття і траву у трьох місцях заради забави, але не зміг загасити вогонь самостійно. Йому оголосили про підозру. Ще одного чоловіка, ймовірно, причетного до займання, затримали 13 квітня.

28 квітня в Державній службі з надзвичайних ситуацій повідомили про локалізацію останніх двох осередків загоряння. Ще кілька днів продовжували тліти пні і трава.