У Дніпропетровській області лікарі їздять на виклики з підозрою на коронавірус по одному, щоб економити захисні костюми
Лікарка із Дніпропетровської області розповіла "Обозревателю", що місцеві жителі збирають гроші їм на захисні засоби, шукають костюми, маски та апарати штучної вентиляції легенів.
У Дніпропетровській області лікарі швидкої допомоги їздять на виклики з підозрою на коронавірус по одному, щоб економити захисні костюм. Про це "Обозревателю" повідомила місцева лікарка.
За її словами, ще кілька днів тому захисні маски медикам видавали тільки на виклики з діагнозом "гостра респіраторна інфекція" і тільки по дві штуки. Водночас залишки флізелінових костюмів поганої якості передали тільки протиепідемічній бригаді лікарів, інші ж їздять на виклики без захисту.
"На виклик лікар або фельдшер їдуть по одному, щоб костюм заощадити. А ще у нас закінчилися катетери для забезпечення венозного доступу, і коли відбудуться торги й закупівля – невідомо. Але головне – молитися..." – говорить лікарка.
Вона також додала, що місцеві жителі збирають гроші їм на захисні засоби, шукають костюми, маски і апарати штучної вентиляції легенів.
"Усім тим співробітникам, яким не дісталося марлевої маски, необхідно зшити самостійно маску для себе. Але краще пошити всім, адже там чотири шари марлі, а потрібно для кращого захисту вісім", – цитує розпорядження начальства працівниця "швидкої".
В Україні підтверджено 47 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. Померло три людини, одна вилікувалася.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними американського Університету Джона Гопкінса на 22 березня, загальна кількість інфікованих у світі становить понад 307 тис., померло більше ніж 13 тис. осіб.