У харківській колонії №25, де був конфлікт із засудженими, заявили, що відеокамери не працювали – представник омбудсмена
Засуджені, які перебувають у медсанчастині колонії №25 у Харкові, розповідають, що на них серед ночі надягнули наручники і в самих трусах тягнули вулицею, повідомив представник омбудсмена Олександр Гатіятуллін.
В адміністрації Олексіївської виправної колонії №25 (ВК-25) міста Харкова, де 8 січня стався конфлікт із засудженими та постраждало 22 людини, заявили, що не можуть показати записів камер відеоспостереження.
Про це 11 січня повідомив представник українського омбудсмена з питань дотримання прав осіб у місцях несвободи Олександр Гатіятуллін на відео, запис якого опублікував у Facebook офіс омбудсмена.
"Керівництво установи говорить, що обшуково-режимні заходи розпочали після команди "Підйом", засуджені всі кажуть, що ці заходи почали вночі. Я запропонував начальнику установи, щоб спростувати слова засуджених і підтвердити свою правоту, показати записи відеоспостереження, яке є по всій території установи, на що нам сказали, що сьомого числа відеокамери припинили працювати", – сказав він.
За словами правозахисника, в обіцяний час йому не надали низки документів, замість цього "всі кабінети опечатано, нікого немає".
Гатіятулін зазначив, що 12 засуджених, які перебувають у медсанчастині колонії, "...кажуть, що посеред ночі, годині о третій – четвертій ранку, їх підняли з ліжка, застосувавши до них засоби, тобто наручники, витягли зі спальних приміщень, тягнули вулицею у самих трусах у штаб".
"У штабі вони до 19.00 перебували... в наручниках. Медичний працівник не оглядав", – розповів представник омбудсмена.
Він пояснив, що, за правилами, що дві години наручники потрібно послаблювати, а засудженого має оглядати медик.
За даними Гатіятулліна, засуджених протягом усього цього часу не годували.
8 січня адміністрація кримінально-виправної служби розповіла про введення у ВК-25 режиму особливих умов нібито через групову непокору засуджених.
В офісі омбудсмена зазначили, що кийки та кайданки застосували до 22 засуджених. Вони поскаржилися на неправомірне застосування сили і спеціальних засобів, приниження честі та гідності, тиск із боку адміністрації установи.
10 січня в прокуратурі Харківської області повідомили, що за фактом завдання засудженим ВК-25 тілесних ушкоджень відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.