У Луцьку через коронавірус повністю зупинили громадський транспорт. Раніше таке рішення ухвалили Чернівці
У двох обласних центрах на заході України в межах заходів із протидії поширенню коронавірусу вирішили повністю зупинити громадський транспорт. У Луцьку та Чернівцях транспорт перевозить тільки співробітників оперативних служб, комунальних і медичних установ.
З 19 березня в Луцьку і населених пунктах Прилуцького старостинського округу в межах заходів із протидії поширенню коронавірусу повністю зупинили роботу громадського транспорту, повідомила пресслужба міськради.
"Транспортний засіб – місце тісного контакту людей. Якщо в автобус чи тролейбус зайде хворий, то є велика загроза захворіти іншим пасажирам. Єдиний ефективний спосіб – залишатися вдома", – сказав в.о. мера міста, секретар міської ради Григорій Пустовіт.
Перший заступник міського голови Григорій Недопад повідомив, що влада займається організацією розвезення медичних працівників та співробітників критично важливих структур коштом міського бюджету.
Підприємствам, установам і організаціям, незалежно від форм власності, міськрада порекомендувала забезпечити проїзд працівників у режимі регулярних спеціальних перевезень.
За словами Недопада, він провів зустріч із представниками профспілки таксистів міста, вони запевнили, що не підніматимуть тарифів.
Луцький телеканал "Перший" повідомив, що зранку на зупинках громадського транспорту було багато людей – не всі знали про розпорядження міськради. Але вулицями курсували тільки автобуси з табличками "Спеціальне перевезення". На них на роботу доправляють медиків і працівників підприємств, які не припиняють роботу під час карантину. Багато містян, за даними телеканала, добиралося на роботу пішки або велосипедами.
Раніше таке саме рішення ухвалила влада Чернівців, там транспорт зупинився 18 березня. У місті курсують тролейбуси, але вони перевозять тільки працівників оперативних служб, комунальних і медичних установ, повідомила пресслужба міськради.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. За даними ВООЗ на вечір 18 березня, коронавірусом інфіковано 207 855 осіб у більше ніж 160 країнах, 8648 людей померли. Найбільша кількість хворих у Китаї, Італії та Ірані.
В Україні станом на 19 березня підтверджено 18 випадків зараження коронавірусом: 10 із них – у Чернівецькій області, п'ять – у Києві та Київській області, два – у Житомирській області, один – у Донецькій, двоє людей померли.
Через коронавірус в Україні до 3 квітня оголошено карантин. У країні зачинили навчальні заклади, торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе і бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, скасували масові заходи, зупинили авіасполучення з іншими країнами та зупинили внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на віддалений режим роботи.
Згідно з розпорядженням уряду, під час карантину заборони на міські перевезення наземним громадським транспортом немає, але в салоні транспортного засобу має одночасно перебувати не більше ніж 10 пасажирів.